مصریان مرحله 2 رأی گیری پارلمان را به پایان رساندند

قاهره (AP) – مصری ها روز یکشنبه رأی گیری در مرحله دوم و نهایی انتخابات پارلمانی را به اتمام رساندند ، انتخابات تقریباً معلوم بود که یک اتاق پایین تر از حامیان رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی را تولید می کند.

این رای گیری دو روزه در 13 استان از 27 استان مصر – از جمله قاهره – برگزار شد که در این مرحله بیش از 31 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن بودند.

بر اساس اعلام سازمان ملی انتخابات ، در ماه گذشته فقط حدود نه میلیون نفر ، یا 28٪ از واجدین شرایط رای دادن ، رای خود را به صندوق انداختند. در مجموع ، بیش از 63 میلیون نفر در دو مرحله واجد شرایط رای دادن هستند. در ماه آگوست ، انتخابات سنا فقط 14.23٪ مشارکت داشت.

رای گیری ها روز یکشنبه ساعت 9 شب به وقت محلی بسته شد و مقامات انتخابات بلافاصله شمارش آرا را آغاز کردند و نتایج رسمی انتظار می رود اواخر این هفته باشد.

این انتخابات در حالی برگزار شد که پرجمعیت ترین کشور جهان عرب با افزایش اندکی در موارد ویروس کرونا مواجه بود ، مقامات هشدار دادند که موج دوم بیماری همه گیر در پیش است.

در صورت نیاز ، انتخابات دور دوم برای هر دو مرحله در اواخر ماه نوامبر برگزار می شود. انتظار می رود که اتاق جدید جلسه تحلیف خود را اندکی پس از اعلام نتایج نهایی در ماه دسامبر برگزار کند.

در مجموع 568 صندلی در اتاق پایین مصر برای گرفتن قدرت است. نامزدهایی که به صورت انفرادی شرکت می کنند برای نیمی از کرسی ها با یکدیگر رقابت می کنند. نیمی دیگر از کرسی های منتخب اتاق پنج ساله به چهار لیست حزب اختصاص دارد.

السیسی 28 کرسی یا 5 درصد را معرفی خواهد کرد که مجموع کرسی های اتاق پایین را به 596 کرسی می رساند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>