مذاکرات لیبی به رهبری سازمان ملل تاریخ دسامبر 2021 را برای انتخابات تعیین کرد

GAMMARTH ، تونس (AP) – طرفین متخاصم لیبی توافق کرده اند که انتخابات سراسری را در دسامبر سال آینده برگزار کنند.

این گردهمایی که از روز دوشنبه آغاز شد با هدف تعیین نقشه راهی برای جنگ داخلی چند ساله لیبی انجام شد. این همچنین آخرین تلاش برای پایان دادن به هرج و مرجی است که کشور آفریقای شمالی را پس از سرنگونی و قتل معمر قذافی ، دیکتاتور 2011 ، در بر گرفته است. ابتکارات دیپلماتیک قبلی بارها سقوط کرده است.

در کنفرانس مطبوعاتی مجازی از تونس ، استفانی ویلیامز ، نماینده مسئول سازمان ملل در امور لیبی گفت که انتخابات در 24 دسامبر سال 2021 برگزار می شود و به لیبیایی ها اجازه می دهد “مشروعیت نهادهای خود را تجدید کنند.”

در اوایل این هفته ، او اعلام کرد که شرکت کنندگان توافق کرده اند که انتخابات را حداکثر 18 ماه از این زمان برگزار کنند.

سازمان ملل متحد 75 نماینده از لیبی را برای شرکت در این مجمع یک هفته ای در یک هتل لوکس در شهر گامارث مدیترانه ، درست خارج از پایتخت تونس انتخاب کرده بود. این مذاکرات در حالی صورت گرفت که فشارهای بین المللی سنگین پس از توافق طرف های متخاصم با توافق آتش بس میانجیگری سازمان ملل در ماه گذشته در ژنو انجام شد.

لیبی نفت خیز اکنون بین دولت تحت حمایت سازمان ملل در پایتخت ، طرابلس و مقامات رقیب مستقر در شرق تقسیم شده است. این طرف ها توسط مجموعه ای از شبه نظامیان محلی و همچنین قدرت های منطقه ای و خارجی پشتیبانی می شوند.

نیروهای شرق لیبی به رهبری فرمانده خلیفه هیفر در آوریل 2019 حمله ای را آغاز کردند تا طرابلس را دستگیر کنند. مبارزات وی در ژوئن سقوط کرد ، زمانی که شبه نظامیان متحد طرابلس ، با پشتیبانی شدید ترکیه ، برتری خود را کسب کردند.

ویلیامز گفت که تاریخ انتخابات همچنین دارای نمادین است ، زیرا هفتادمین سالگرد اعلام استقلال لیبی است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>