طرز تهیه کاپوچینو به روش ایتالیایی

کاپوچینو نوشیدنی متمایز و خوشمزه ایتالیایی است. کاپوچینو یکی از محبوب ترین قهوه ها در جهان است که اغلب در فنجان های بزرگ و بزرگ سرو می شود. کاپوچینو اصلی با ترکیبی از اسپرسو ، کف یا خامه شیر و پودر کاکائو یا دارچین ساخته می شود ، اما از قهوه معمولی می توان به عنوان جایگزین اسپرسو نیز استفاده کرد.

ابتدا اسپرسو خود را با دستگاه تهیه کنید. سپس شیر را روی آتش بگذارید تا جوش بیاید و کاملا جوش بیاید. کف شیر را به آرامی روی شیر در حال جوش ریخته و به اسپرسو اضافه کنید.

طرز تهیه کاپوچینو ایتالیایی

قهوه تهیه کنید (اسپرسو روی دستگاه تهیه می شود و قهوه معمولی با ترکیب یک فنجان آب سرد و 2 قاشق چای خوری قهوه آسیاب شده به دست می آید ، در صورت تمایل می توانید 1 قاشق چای خوری شکر نیز اضافه کنید).

در حین تهیه قهوه ، شیر را گرم کنید ، نیمی از شیر را با مخلوط کن بزنید تا کف آن شود ، قهوه آماده شده را در فنجان ریخته و نیمی از شیر داغ را به آن اضافه کنید ، کف قهوه را با قاشق بریزید و آن را با پودر مخلوط کنید و کف را با کاکائو یا دارچین تزئین کنید.

کاپوچینو یک نوشیدنی برای ایتالیایی ها است ، کاپوچینو یکی از محبوب ترین قهوه ها در جهان است و اغلب در فنجان های بزرگ سرو می شود. کاپوچینو اصلی از مخلوط اسپرسو ، کف یا شیر خامه ای و پودر کاکائو یا دارچین ساخته شده است ، اما می تواند با قهوه معمولی درست شود ، و همچنین به عنوان جایگزین اسپرسو استفاده می شود.

فواید و مزایای کاپوچینو برای سلامتی

دکتر توماس دی پولیس می گوید نوشیدن مقادیر کم کاپوچینو برای کودکان مفید است و می تواند به بهبود تمرکز آنها کمک کند.

ترکیب قهوه و شیر کاپوچینو همچنین خطر افسردگی در کودکان را کاهش می دهد.

فلاونوئیدهای موجود در قهوه کاپوچینو سطح کلسترول خون را کاهش می دهد و از بیماری های قلبی عروقی در انسان جلوگیری می کند.

آنتی اکسیدان های موجود در کاپوچینو خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.ترکیبات موجود در قهوه اسپرسو موجود در کاپوچینو همچنین از فعالیت پلی اتیل آمیلوئید جلوگیری می کند که با اثر بر روی لوزالمعده باعث دیابت می شود.

مطالعات نشان می دهد که کافئین موجود در کاپوچینو عملکرد مغز را افزایش می دهد و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل را تا 65٪ کاهش می دهد.

کافئین موجود در کاپوچینو خطر سنگ صفرا و کبد چرب را کاهش می دهد.

مطالعات نشان داده است که مصرف کاپوچینو خطر ابتلا به سرطان ، به ویژه سرطان پوست را کاهش می دهد.

قهوه کاپوچینو به عنوان مدر و چربی سوز برای کاهش وزن عمل می کند.

مصرف قهوه کاپوچینو به دلیل خاصیت ضد باکتریایی ، پوسیدگی دندان را کاهش می دهد.

کافئین موجود در کاپوچینو باعث کاهش سردرد می شود.

فوم دادن شیر برای تهیه کاپوچینو

ساده ترین راه برای تهیه کف شیر استفاده از تابه و همزن دستی است. شیر آب خود را روی اجاق گاز گرم کنید و هنگامی که شروع به حباب زدن کرد ، اجاق گاز را خاموش کرده و شروع به مخلوط کردن می کنید.

اگر دماسنج دارید ، همانطور که SCE توصیه می کند باید وقتی دما به 70 درجه سانتیگراد رسید ، شیر را از اجاق خارج کنید. هم بزنید تا زمانی که شیر شما شروع به بالا آمدن و سفت شدن کند و کف نداشته باشید.

گزینه های دیگر استفاده از مخلوط کن برای گرم کردن و باد کردن شیر روی اجاق گاز است.

با این حال ، مراقب باشید شیر زیاد گرم نشود زیرا فشار زیاد به مخلوط کن شما آسیب می رساند. از پرس فرانسه می توان برای بخار دادن و باد كردن شیر نیز استفاده كرد. این روشی است که توسط کیارا پیشنهاد شده است.

وی می گوید استفاده از شیر خیلی سرد قبل از سرخ كردن در ظرف ، كف بسیار خوبی ایجاد می كند.

وقتی شیر را گرم کردید ، آن را داخل پرس فرانسه بریزید و پیاز را بیرون بیاورید و فشار دهید تا کف شما آماده شود.

برای جدا کردن شیر گرم شده از کف ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به آرامی در محفظه جداگانه ریخته و به آرامی آن را بچرخانید تا حباب های هوا خارج شود.

برای از بین بردن حباب های هوا و جدا کردن کف ، باریستاها اغلب در جهت مخالف دهان آن به کوزه شیر در سطح میز برخورد می کنند ، که در صورت عدم مراقبت شلوغ و کثیف می شود.

منابع :

https://farscoffee.ir/

https://cafeasemun.ir/

https://coffeest.ir/

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>