شغل سیم پیچی و بازار کار آن در ایران

1. در این مرحله برای باز پیچی موتور الکتریکی ، سیم پیچ های قدیمی را با استفاده از یک سیم چین برش دهید. با محاسبه این که سالانه چند دستگاه الکتریکی خراب می شوند و نیاز به سیم پیچی موتور دارند می توان درآمد این شغل را تا حدودی تخمین زد. سوالات هوش چند دسته ان. گاهی می توان با بكارگیری چند قاعده ساده و یا با استفاده از یك جدول به این هدف دست یافت اما گاهی نیز باید از روشهای خاصی استفاده نمود و دیاگرام گسترده مطلوب را رسم نمود. ما هرچه قدر هم ترسیم سیم پیچی موتور ها را به خوبی بیان نماییم باز شما نخواهید توانست در عمل یک موتور را سیم پیچی نمایید، چرا که نقشه کشی تنها بیان یک سری معادلات نیست بلکه یک مهارت هست و برای انجام درست آن شما به کار یدی نیاز دارید پس حتما سعی کنید به صورت دوره ای کوتاه زیر دست یک استادکار ماهر این مهارت را به خوبی فراگیرید. هوش تنها درسیه که کتابچه استخدامی رو براش توصیه میکنم چون از این دست سوالات زیاد داره. همانطور كه در این روش ملاحظه شد شیارهای دو طبقه پس از رسم دیاگرام گسترده كامل استاتور بدست می آید كه در این مثال شیارهای 4 ، 9 و 14 و 19 و 24 و 29 با گام سیم پیچ دو طبقه شده اند چون در اكثر موتورها اندازه شیاری كه دو طبقه پیچیده می شود از شیارهای دیگر بزرگتر است لذا باید در هنگام سیم پیچی شیار شماره یك را طوری در روی پوسته استاتور انتخاب نمود كه شیار بزرگتر همان شیار دو طبقه بشود.

چون سیم پیچ استارت، در سیم پیچی موتورهای تک فاز، نقش راه اندازی موتور را ایفا می کند، زمان اتصال آن به شبکه برق، بسیار کوتاه است. در جریان سه فاز، بین هر دو فاز 120 درجه الكتریكی اختلاف فاز می باشد لذا شروع فاز S باید از شیاری انتخاب شود كه نسبت به فاز R به اندازه 120 درجه الكتریكی ( شیار) و شروع فاز T نیز نسبت به شروع S به اندازه 120 درجه الكتریكی (و یا نسبت به شروع فاز R به اندازه شیار) فاصله داشته باشد. کاغذ را باید به گونهای قرار دهید که کاملاً متناسب با شیار باشد. تعداد شیارهای استاتور با z نشان داده می شود و از روی پوسته موتور می توان آن را شمرد. با مقاومت مغناطیسی اطراف استاتور مواجه خواهید شد ، این بدان معناست که ممکن است مجبور شوید کمی بیشتر از آنچه انتظار دارید فشار بیاورید قبل از آنکه جا بیفتد. این ساختار ژنراتور اجازه می دهد تا خطوط نیروی مغناطیسی در 4 قطب توسط 4 سیم پیچ با همان مقدار در یک زمان معین قطع شوند. از آ«جایی که بازوهای هر گروه كلاف باید دو قطب بسازند و تعداد گروه كلافهای اصلی نیز برابر با تعداد قطبها باشد؛ لذا باید در نصف شیارهای زیر هر قطب مربوط به سیم پیچ اصلی یك طرف گروه كلاف و در نیم باقیمانده دیگر گروه كلاف بعدی قرار بگیرد.

معمولا انواع ژنراتورها در ایران 4 قطب دارند. دوره سیم پیچی الکتروموتور ها و آرمیچر به دو مبحث سیم پیچی تک فاز و سیم پیچی سه فاز تقسیم بندی می شود که در هر کدام انواع سیم بندی و کلاف بندی و سربندی مختلف وجود دارد که در طول آموزش به تمامی آنها پرداخته می شود. همگام صنعت سعدی ، به شما الکتروموتور ارسم (گوانگلو با بالاترین کیفیت) را پیشنهاد می کنیم ، زیرا هم قیمت و هم کیفیت مناسبی را دارد. چرا دوره سیم پیچی موتور را در آموزشگاه فنی پارس ثبت نام کنیم؟ آموزش سیم پیچی موتور از طریق تحصیل در مدرسه یا دانشگاه، شاگردی کردن و ثبت نام دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه ای از رایج ترین راه هایی است که می توانید برای آموزش تخصصی سیم پیچی اتخاد نمایید. سوختن به صورت لکه ای: در صورت اتصال سیم به بدنه و یا اتصال کوتاه بین سیم ها سوختن اتفاق می افتد.

برای اینکه این کاهش نیرو جبران شود تعداد دور کلاف موتور افزایش یافته و گام ها کوتاه تر می شوند. یکی از دیگر موضوعات مهم در آموزش سیم پیچی موتور که پیش از سیم پیچی میبایست مورد توجه قرار گیرد شناخت ابزارهای لازم برای سیم پیچی موتور و کارکرد هر یک از آنها میباشد. به طور مثال سیم پیچی موتور کولر آبی که از جنس مس می باشند از موارد سخت جهت سیم کشی حساب می گردد که در زمان سرویس شدن کولر آبی باید به خوبی بررسی شود. یه عده اصلا وقتی نمیزارن و بیخیال زبان شدن. یه عده بازم تلاش خودشونو میکنن. فکر کنم اکثرا تکلیف خودشونو میدونن. یه دسته اینطوره که یه متنی میده و بعدش چندتا سوال تحلیلی که شما باید براساس متن جواب بدید. یه دسته دیگه از سوالات اینطوره چندتا شکل میده میگه بعدی کدومه. پس حتما یه کتابی تهیه کنید که از این سوالات داره. اگر نقشه را در اختیار دارید، میتوانید از این مراحل عبور کنید. اگر جواب سوالات امسال رو میخاین به این کتابا اموزش سیم پیچی ترانس حلقوی رجوع کنید . اگر اتفاقاً یکی از آنها خراب شود ، ممکن است بعداً در ثابت نگه داشتن سیم پیچ های جایگزین مشکل داشته باشید. آموزشگاه برق گستران یکی از بهترین آموزشگاههای سیم پیچی موتور در کشور است که به صورت کاملا تخصصی به آموزش سیم پیچی می پردازد.