سیبری ها با لیفت دادن به پزشکان خسته با همه گیری مبارزه می کنند

IRKUTSK ، روسیه (AP) – همزمان با ظهور مجدد ویروس کرونا در سراسر روسیه در پاییز ، یکی از رایج ترین شکایات از افرادی که دارای علائمی بودند که در خانه خود منزوی بودند این بود که آنها مجبور بودند ساعت ها یا بعضی اوقات چند روز قبل از ورود پزشک مراجعه کننده برای بررسی روی آنها

ثبت رکورد تعداد عفونت های تأیید شده ، سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور را به حد محدود رسانده و پزشکان را در سراسر روسیه مملو از تقاضای تماس خانگی برای بیماران ویروسی کرده است.

ورا كلیووا ، رئیس پزشكی داخلی در یك كلینیك سرپایی در شهر ایركوتسك سیبری ، در ماه اكتبر به آسوشیتدپرس گفت: “ما قبلاً شروع به خفه كردن كرده ایم ، پزشكان ما روزانه 20-25 تماس خانگی برقرار می كنند.” “آنها فقط از پاهای خود می افتادند.”

در اواخر سپتامبر ، منطقه ایرکوتسک حدود 80 مورد ویروس کرونا را در روز گزارش می کرد. در ماه دسامبر ، این تعداد بیش از سه برابر شده و بیش از 270 عفونت روزانه داشته است.

به طور کلی ، روسیه بیش از 2.5 میلیون مورد ویروس کرونا – چهارمین پرونده بزرگ در جهان – و بیش از 44000 مورد مرگ گزارش کرده است.

پزشکان در مراکز سرپایی مجبور می شوند به کسانی که در خانه با علائم خفیف یا متوسط ​​در حال منزوی شدن هستند و نیاز به آزمایش یا دریافت توصیه های درمانی دارند ، گرایش پیدا کنند. اغلب ، کارگران پزشکی روسیه مجبور شده اند پیاده بروند ، زیرا کلینیک های آنها ماشین کافی برای رفت و آمد ندارند.

مطالب دیدنی  مزایا و معایت انواع کامپوزیت

در ایرکوتسک ، این وضعیت در ماه اکتبر تغییر کرد ، هنگامی که گروهی از داوطلبان به کمک آمدند و خدمات ساده رانندگی کارگران پزشکی را برای بازدید از خانه خود ارائه دادند.

وادیم کوستنکو ، کارآفرین 37 ساله محلی ، پس از صحبت با کارمندان پزشکی در مورد آنچه می تواند بهترین کمک را داشته باشد ، به این ایده رسید. وی گفت كه پزشكان در مقایسه با پیاده روی می توانند 70٪ بیشتر بیماران را ملاقات كنند.

کوستنکو به AP گفت: “مردم باید برای حل مشکل ویروس کرونا متحد شوند.”

او به فیس بوک متوسل شد تا هم از ساکنان و هم از شرکت های دولتی بخواهد که به او بپیوندند.

وی نوشت: “من تصمیم گرفتم اتومبیلی با راننده ارسال كنم … امروز برای بعضی از پزشكان بیمارستان شماره 1 شهر ایركوتسك كار کمی راحت تر خواهد شد.”

طی حدود دو هفته ، 22 اتومبیل و بیش از 100 داوطلب در ایرکوتسک حضور داشتند که از طریق تماس خانگی به پزشکان محلی کمک می کردند. تا ماه دسامبر ، پروژه ای با نام “به پزشکان کمک کنیم” با مشارکت بیش از 3000 داوطلب در 10 منطقه روسیه گسترش یافت.

کوستنکو گفت ، فقط در ایرکوتسک بیش از 500 داوطلب از ماه اکتبر با 10 هزار تماس خانگی کمک کرده اند.

داوطلبان برنامه های خود را با بیمارستان های محلی و مسئولان بهداشتی مشخص می کنند. بعضی ها یک روز کامل را به رانندگی اختصاص می دهند ، بعضی ها برای چندین ساعت بیرون می آیند و کسانی که می خواهند کمک کنند اما نمی توانند این کار را بکنند پول بنزین می دهند.

مطالب دیدنی  هفته آفریقا در تصاویر: 5-11 مه 2023

هم داوطلبان و هم پزشكانی كه رانندگی می كنند تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام می دهند تا به همدیگر آلوده نشوند ، زیرا بیمارانی كه ویزیت می كنند عفونی هستند. پزشکان با تجهیزات محافظتی کامل آمده و پس از هر بار مراجعه قبل از سوار شدن به اتومبیل ، لباس محافظ خود را با مواد ضد عفونی کننده اسپری می کنند. داوطلبان نیز از ماسک و سایر تجهیزات محافظتی استفاده می کنند.

تاتیانا ایلیوشینا ، معاون پزشک پلی کلینیک شماره 1 کودکان در ایرکوتسک گفت ، این کمک بسیار ضروری بود ، به خصوص که عفونت ها به سرعت افزایش می یابد.

وی گفت: “ما تیم های جداگانه ای از پزشكان (معالجه بیماران غیر ویروس كرونا) و تیم های جداگانه پزشكانی كه به بیماران مبتلا به عفونت ویروس كرونا خدمت می كنند داریم ، بنابراین ، البته ما به كمك ، از جمله حمل و نقل نیاز داریم.”

و خود رانندگان از این که بسیار مفید هستند خوشحال می شوند.

وی گفت: “پزشكان از كمك به شما سپاسگزار و خوشحال هستند. آنها به آن احتیاج دارند ، زیرا آنها مدتهاست که با چنین سرعتی کار می کنند ، “راننده داوطلب ویتالی تسوتکوف به AP گفت.

___

“یک چیز خوب” مجموعه ای است که افرادی را نشان می دهد که اقدامات آنها بارقه های شادی را در روزهای سخت فراهم می کند – داستان افرادی که راهی برای ایجاد تغییر ، هرچند کوچک پیدا می کنند. مجموعه داستان ها را در https://apnews.com/hub/one-good-thing بخوانید