سناتور گراسلی ، 87 ساله ، می گوید آزمایش وی برای ویروس کرونا مثبت بود

واشنگتن (AP) – سناتور آیووا ، چاک گراسلی ، سناتور با سابقه ترین جمهوریخواه و سوم در صف جانشینی ریاست جمهوری ، گفت که آزمایش ویروس کرونا مثبت است.

گراسلی ، 87 ساله ، اوایل روز سه شنبه اعلام کرده بود که پس از قرار گرفتن در معرض ویروس قرنطینه می شود و منتظر نتیجه آزمایش است. عصر روز سه شنبه وی در توئیتر خود اعلام کرد که آزمایشش مثبت است.

“من طبق دستورات پزشکان / دستورالعمل های CDC پیروی می کنم و به قرنطینه ادامه می دهم. من احساس خوبی دارم + به کارهایم برای کارمندان آیووا از خانه ادامه می دهم ، “او در توییت نوشت.

گراسلی گفت که مشتاقانه منتظر است “برنامه من به زودی از سر گرفته شود.”

جمهوریخواه آیووا که روز دوشنبه در مجلس سنا بود و رأی می داد ، در مورد نحوه افشاگری خود چیزی نگفت. دفتر وی گفت که او هیچ علائمی را تجربه نمی کند و در خانه خود در ویرجینیا در حال انزوا است.

اعلامیه یکی از برجسته ترین اعضای سنا – و یکی از قدیمی ترین اعضای آن – تأکید بر نگرانی های سراسر کاپیتول در مورد ایمنی قانون گذاران ، کارمندان و سایر کارگران در مجتمع گسترده است زیرا پرونده ها در سراسر کشور افزایش یافته و اعضای آن به عقب و جلو سفر کرده اند. از ایالت های آنها حداقل سه عضو مجلس در هفته گذشته آزمایش مثبت داده اند و تعداد بیشتری از آنها در قرنطینه هستند.

این افزایش پرونده ها همچنین پیشرفت قانونگذاری و سایر کارها را تهدید می کند زیرا مجلس سنا ، به ویژه تلاش می کند تا در هفته های باقیمانده دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، کار خود را به پایان برساند. غیبت گراسلی در روز سه شنبه به دموکرات ها کمک کرد تا مانع معرفی جودی شلتون ، انتخاب بحث برانگیز ترامپ برای فدرال رزرو شوند. سناتور جمهوری خواه ریک اسکات از فلوریدا نیز غایب بود زیرا پس از مواجهه در قرنطینه به سر می برد.

گراسلی رئیس موقت مجلس سنا است ، به این معنی که او در غیاب مایک پنس معاون رئیس جمهور ریاست هیئت رئیسه را بر عهده دارد و پس از پنس و نانسی پلوسی سخنگوی مجلس ، سومین مقام برای ریاست جمهوری است. President pro tempore سناتوری در حزب اکثریت است که بیشترین مدت خدمت را داشته است و گراسلی 40 سال سناتور بوده است.

به عنوان طرفدار موقت ، گراسلی هر روز مجلس سنا را باز می کند. او این کار را دوشنبه انجام داد ، وفاداری به بیعت را در کنار دیگران روی زمین هدایت کرد و سپس بدون پوشیدن نقاب اظهارات کرد. او بعداً عصر روز دوشنبه برای رای گیری در مورد قاضی فدرال ، دیگر سناتورهای حاضر در زمین را پیوست ، آن زمان ماسک پوشیده بود اما با فاصله زیادی از صحبت با چندین سناتور صحبت کرد.

گراسلی در اظهارات خود گفت: “مهمتر از هر زمان دیگر جلوگیری از افزایش ویروس” در سراسر کشور و جهان است.

گراسلی گفت: “این ویروس به طور یکسان در مناطق روستایی و شهری تأثیر می گذارد.” “هیچ جامعه ای مصون نیست. من از هر ایوان می خواهم که به وظایف خود برای حفظ امنیت خانواده و همسایگان خود ادامه دهد. “

گراسلی اگرچه هنگام صحبت از ماسک استفاده نمی کرد ، آمریکایی ها را تشویق کرد “دستان خود را بشویند ، فعالیت خود را در خارج از خانه ، فاصله اجتماعی ، و ماسک استفاده کنند”.

به گفته سن بلوار میسوری ، روی بلانت ، یکی دیگر از اعضای رهبری GOP ، گراسلی همچنین روز دوشنبه در جلسات رهبری با دیگر سناتورهای جمهوری خواه شرکت کرد. بلانت عصر روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که در جلسه ای که به گفته وی در یک اتاق بزرگ بود ، از گراسلی “12 فوت فاصله داشت”.

بلانت گفت گراسلی “در استفاده از ماسک خود عالی بوده است و من در مراقبت از خود بسیار فکر می کنم ، بنابراین من فکر می کنم که او هر کاری که بتواند انجام داده است.”

در حالی که بیشتر اعضای سنا به طور مداوم در راهروها و جلسات از ماسک استفاده می کنند ، اعضای هر دو طرف اغلب هنگام روشن بودن دوربین ، آنها را برمی دارند – یا در طبقه سنا یا هنگام صحبت با مطبوعات. میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا و چاک شومر رهبر دموکرات سنا نیز هنگام سخنرانی روز دوشنبه در صحن سنا نقاب خود را برداشتند.

هنوز هم ، برخی از اعضای دموکرات شروع به فشار دادن به این روش کرده اند. سناتور شرود براون ، ایالت اوهایو ، بعد از ظهر روز دوشنبه سخنرانی خود را قطع کرد و از سناتور دن سالیوان ، آلاسکا خواست تا هنگام ریاست مجلس سنا ، ماسک خود را بپوشد و خاطرنشان کرد که ممکن است در نزدیکی کارمندان خود را افشا کند.

سالیوان پاسخ داد: “من هنگام صحبت کردن مانند بسیاری از سناتورها ماسک نمی زنم ،” گفت: “من به دستور شما احتیاج ندارم.”

پس از تبادل نظر ، سناتور تد کروز در توئیتر خود با حمایت از سالیوان اعلام کرد که براون “یک الاغ کامل” است و درخواست او از آلاسکا “نشانه ای آشکار از فضیلت جعلی” است.

سخنگوی مک کانل درمورد اینکه آیا آزمایش سناتورهایی که احتمالاً با گراسلی تماس داشته اند را تشویق می کند یا خیر ، اظهار نظری نکرد. مک کانل اظهار داشت که آزمایش منظم در سنا لازم نیست ، اگرچه پزشک کاپیتول این هفته اعلام کرد که آزمایش برای اعضای مجلس و کارمندان آنها که اخیراً به واشنگتن سفر کرده اند ، در دسترس خواهد بود.

اعلامیه گراسلی در حالی است که دون یانگ ، نماینده آلاسکا ، با طولانی ترین سابقه جمهوریخواه در مجلس ، گفت که وی در حال بهبودی از ویروس کرونا است. روز دوشنبه ، یانگ در بیانیه ای گفت که وی در بیمارستان بستری شده است و “من مدت طولانی است که احساس این بیماری را ندارم.”

یانگ ، 87 ساله نیز گفت که از بیمارستان مرخص شده و اکنون “در مسیر بهبودی” است.

با از دست دادن آرا Tuesday روز سه شنبه ، گراسلی یک سلسله 27 سال از دست ندادن حتی یک رای سنا را شکست. به گفته دفتر وی ، آخرین باری که وی رأیی را از دست داد در سال 1993 بود ، زمانی که در آیووا بود و پس از جاری شدن سیل در امدادرسانی کمک می کرد.

وی روز سه شنبه در بیانیه ای گفت كه 8،927 بار بدون رد كردن رأی رأی داده است – یك ركورد در سنا.

وی گفت: “من ناامید شده ام كه ​​امروز نتوانستم در سنا رأی دهم ، اما سلامت دیگران از هر سابقه ای مهمتر است.”

گراسلی برای اولین بار در سال 1974 به مجلس نمایندگان ایالات متحده و سپس در سال 1980 به مجلس سنا انتخاب شد. وی رئیس کمیته مالی سنا است و انتظار می رود با آغاز جلسه جدید سنا در ژانویه ، به عنوان رهبر جمهوریخواه در کمیته قضایی سنا انتخاب شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>