سر جفری دونالدسون می‌گوید به DUP رأی دهید تا ریشی سوناک را مجبور به تغییر توافق برگزیت کند

سر جفری دونالدسون DUP Brexit انتخابات محلی ایرلند شمالی - لیام مک برنی / PA Wire

سر جفری دونالدسون DUP Brexit انتخابات محلی ایرلند شمالی – لیام مک برنی / PA Wire

سر جفری دونالدسون گفت که رای دادن به حزب اتحادگرای دموکراتیک (DUP) در انتخابات محلی ایرلند شمالی در هفته آینده، ریشی سوناک را مجبور می کند تا تغییراتی در توافق برگزیت خود ایجاد کند و راه را برای بازگشت به استورمونت هموار کند.

رهبر حزب به نخست وزیر گفت که دوباره به اتاق مذاکره با بروکسل برود و قانونی را برای حفاظت از موقعیت استان در بریتانیا برای پایان دادن به “کار ناتمام” چارچوب ویندزور ارائه کند.

او از اتحادیه‌های متفرقه خواست تا پیش از انتخابات شوراها در 18 مه تجمع کنند و به DUP که 15 ماه تحریم مجمع ایرلند شمالی را بر سر توافق برگزیت حفظ کرده است، قوی‌ترین اختیار ممکن را بدهند.

سر جفری هنگام راه‌اندازی این پروژه گفت: «این امر دست ما را در به‌دست‌آوردن و تأمین امنیت از دولت، تقویت می‌کند تا اطمینان حاصل شود که جایگاه ایرلند شمالی در بریتانیا به طور کامل و درست بازسازی شده است و سپس می‌توانیم استورمونت را دوباره راه‌اندازی کنیم.» مانیفست DUP

چارچوب ویندزور، که بریتانیا و اتحادیه اروپا در ماه فوریه با آن موافقت کردند، تعداد بازرسی های مرزی را که کالاها و حیوانات بریتانیایی پس از برگزیت به ایرلند شمالی صادر می شوند، کاهش می دهد.

سر جفری گفت که این معامله یک پیشرفت بود و بدون تحریم DUP اتفاق نمی افتاد، اما هفت آزمون حزب برای پذیرش توافق را برآورده نکرد.

او به کسانی که متهم به پخش این دروغ بود حمله کرد. او گفت که اتهامات مشابهی قبل از انتخابات گذشته برای “دزدیدن” آرای DUP مطرح شده بود.

سر جفری افزود: «آن زمان دروغ بود و اکنون هم دروغ است.

هفت آزمایش برای این معامله شامل حفاظت از جایگاه ایرلند شمالی در بریتانیا بر اساس قوانین اتحادیه، عدم انحراف تجارت از سوی تامین کنندگان بریتانیایی، نبود مرز موثر در دریای ایرلند و اینکه به مردم ایرلند شمالی داده می شود. بیانی در وضع قوانین حاکم بر آنها.

DUP همچنین خواستار آن شد که در صورت ماندن در ایرلند شمالی، کالاهایی که بین ایرلند شمالی و بریتانیا در حال تردد هستند، «هیچ بررسی» صورت نگیرد.

این حزب همچنین خواستار عدم واگرایی مقرراتی جدید بین استان و بقیه بریتانیا و رضایت اکثریت شهروندان برای هرگونه تغییر در وضعیت آن در بریتانیا شد.

در حالی که چارچوب ویندزور چک ها و کاغذبازی ها را کاهش می دهد، آنها را به طور کامل حذف نمی کند، که همچنان می تواند منجر به انحراف در تجارت شود.

دادگاه دادگستری اروپا صلاحیت خود را در این منطقه حفظ می کند. هیچ تضمینی برای جلوگیری از تغییرات در قوانین بریتانیا و اتحادیه اروپا وجود ندارد، که می‌تواند اختلافات نظارتی ایجاد کند، و DUP متقاعد نشده است که ترمز استورمونت جدید به اندازه‌ای قوی است که به ایرلند شمالی به اندازه کافی قوی در قوانین جدید اعمال می‌شود.

سر جفری گفت که استورمونت بریک، که می‌تواند تحمیل قوانین اتحادیه اروپا را در صورت مخالفت 30 عضو مجمع به تعویق بیندازد، باید «در قانون مؤثر» نشان داده شود.

او گفت: «اگر می‌خواهیم شرایط لازم برای بازگشت به هیئت اجرایی ایرلند شمالی را فراهم کنیم، دولت بریتانیا به کار بیشتری نیاز دارد.»

“چارچوب ویندزور به اندازه کافی برای تضمین جایگاه ما در بریتانیا پیش نمی رود و ما به دولت این موضوع را روشن کرده ایم که به آنها نیاز داریم تا آنچه را که قبلاً متعهد شده اند انجام دهند.”

این کار ناتمام باقی مانده است و زمان آن رسیده که دولت به وعده ها و تعهدات خود عمل کند.»

رهبر DUP از اتحادیه‌ها خواست که مانند انتخابات استورمونت در ماه مه 2022 «تفرقه و انشعاب» نکنند و از چالش سین فین و سایر احزاب که به دنبال اتحاد مجدد ایرلند هستند، کنار بگذارند.

DUP برای اولین بار در آن انتخابات جایگاه خود را به عنوان بزرگترین حزب سیاسی ایرلند شمالی به Sinn Fein از دست داد.

میشل اونیل مری لو مک دونالد سین فین DUP انتخابات مجلس ایرلند شمالی استورمونت 2022 - چارلز مک کویلان/گتی ایماژ

میشل اونیل مری لو مک دونالد سین فین DUP انتخابات مجلس ایرلند شمالی استورمونت 2022 – چارلز مک کویلان/گتی ایماژ

سر جفری گفت: «اگر ما یک نتیجه انتخابات ضعیف داشته باشیم، همانطور که گفتم، عواقب انشعاب و شکاف در اتحادیه‌گرایی وجود دارد.

در این انتخابات، ما به دنبال حمایت از موضع اصولی خود هستیم تا کار را به پایان برسانیم و پایه های مستحکم لازم برای بازگشت دولت پاسخگوی محلی در استورمونت را ایجاد کنیم.»

سر جفری گفت که جایگاه ایرلند شمالی در بازار داخلی بریتانیا “حق” است و او خواستار “حفاظت قانونی” از آن شد.

او گفت که مرزهای دریای ایرلند، که تجارت بین ایرلند شمالی و بقیه بریتانیا، بزرگترین بازار آن، را مختل کرده است، تضعیف شده است.

سر جفری گفت که نتایج انتخابات در سطح بین المللی توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا و همچنین در دوبلین و لندن به دقت زیر نظر خواهد بود.

در ماه آوریل، جو بایدن وعده میلیاردها سرمایه گذاری ایالات متحده را در حالی که از DUP خواست تا در سفر به ایرلند شمالی در بیست و پنجمین سالگرد توافق جمعه خوب، تحریم را کنار بگذارد، بند آورد.

رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت که به جزیره ایرلند سفر کرده است تا «مطمئن شود که بریتانیایی‌ها به دلیل برگزیت از تعهدات خود در قبال توافق جمعه خوب خارج نشوند».

با روزنامه نگاری بریتانیایی برنده جوایز، افق دید خود را گسترش دهید. تلگراف را به مدت ۱ ماه رایگان امتحان کنید، سپس با پیشنهاد منحصر به فرد ایالات متحده ما از ۱ سال فقط با ۹ دلار لذت ببرید.

مطالب دیدنی  خرید جی پی اس خودرو با بهترین قیمت