سخت همه گیر برای میلیون ها کودک خاورمیانه ، NAfrican

قاهره (AP) – آژانس كودكان سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام كرد: همه گیرى جهانی و مسدود كردن متعاقب آن ، به سلامت روان و جسمان میلیون ها كودك در خاورمیانه و شمال آفریقا آسیب رسانده است.

در یك نظرسنجی از بیش از 7000 خانوار در هفت كشور منطقه كه 13000 كودك را تحت پوشش خود دارد ، یونیسف دریافت كه بیش از 90٪ پاسخ دهندگان معتقدند كه بیماری همه گیر ویروس كرونا بر فرزندان آنها تأثیر منفی گذاشته است.

تد چایبان ، مدیر منطقه ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا ، در این گزارش گفت: “محدودیت های حرکتی و تعطیلی مدارس تأثیر شدیدی در برنامه روزمره کودکان ، تعاملات اجتماعی آنها و درنهایت بر بهزیستی روان آنها دارد.” انتشار آن همزمان با روز جهانی کودک بود.

نظرسنجی آژانس نشان می دهد که بیش از 50٪ از پاسخ دهندگان معتقدند فرزندانشان از نظر روحی و روانی دست و پنجه نرم کرده اند. در این گزارش آمده است که اضطراب و استرس در میان خانواده های محصور در حال افزایش است و احتمال خشونت در خانواده را افزایش می دهد ، که زنان و کودکان معمولاً قربانیان اصلی آن هستند.

با شروع شیوع همه گیر ، اکثر دولتهای منطقه دستور تعطیلی مدارس را در ماه مارس صادر کردند. با خم شدن منحنی عفونت در تابستان ، بسیاری از کشورها به مدارس اجازه دادند که در پاییز بازگشایی شوند یا یک سیستم ترکیبی را که ترکیبی از یادگیری از راه دور و در کلاس است ، اتخاذ کنند. با این حال ، با نزدیک شدن به زمستان ، ترس از موج دوم عفونت وجود دارد ، که می تواند منجر به دور دیگری از تعطیلی مدارس شود.

در این تحقیق گفته شده است كه تقریباً 40٪ والدین و سرپرستان نسبت به تحصیل فرزندان خود ابراز نگرانی می كنند. بسیاری از آنها آموزش از راه دور را “ناکارآمد” دانسته و دلیل آن را کمبود منابع ، محدودیت دسترسی به اینترنت ، عدم پشتیبانی بزرگسالان و عدم دسترسی مستقیم به معلمان می دانند.

نظرسنجی یونیسف در الجزایر ، مصر ، اردن ، مراکش ، قطر ، سوریه و تونس بین آوریل و ژوئیه سال 2020 انجام شد.

در ماه آگوست ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل نسبت به “فاجعه آموزش” هشدار داد و به برآورد آژانس آموزش سازمان ملل از 24 میلیون دانش آموز در معرض خطر ترک تحصیل به دلیل اختلال شدید ناشی از بیماری همه گیر اشاره کرد.

گزارش یونیسف همچنین هشدار دهنده ای درباره خطراتی که همه گیری بیماری برای سلامت جسمی کودکان در منطقه ایجاد می کند ، ایجاد کرد. طبق گفته 9 میلیون کودک واکسن های خود را علیه بیماری های بسیار عفونی از جمله فلج اطفال و سرخک به دلیل محدودیت در حمل و نقل ، ترس از عفونت و بسته شدن کلینیک های اطراف از دست داده اند.

کل منطقه MENA تاکنون بیش از 4 میلیون مورد ویروس شامل بیش از 100000 مرگ را ثبت کرده است. علاوه بر بیماری همه گیر ، بسیاری از کشورهای منطقه همچنین درگیر درگیری های نظامی و جنگ های داخلی هستند که تلاش های دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس کشنده را تضعیف می کند.

یونیسف تأثیر اقتصادی قفل شدن ویروس بر کودکان را تأکید کرد و هشدار داد که تعداد کودکان خاورمیانه و آفریقای شمالی که در فقر به سر می برند می تواند تا پایان سال 2020 بالغ بر 60 میلیون نفر باشد. این در حالی است که قبل از همه گیری 50.4 میلیون نفر است. از هر پنج پاسخ دهنده ، یک نفر اظهار داشت که شرایط ناخوشایند اقتصادی آنها را مجبور می کند تا هزینه کمتری را برای خرید غذا صرف کنند ، در حالی که تقریباً 30٪ والدین گفتند که فرزندانشان در زمان قفل شدید به غذای مقوی دسترسی ندارند.

چایبان گفت: “هرچه بیماری همه گیر مدت بیشتری ادامه یابد ، تأثیر آن بر کودکان عمیق تر خواهد بود.” کاملاً حیاتی است که ما همچنان به دنبال راه حل های خلاقانه برای مقابله با تأثیر COVID و حمایت از کودکان خود با مراقبت های روانی-اجتماعی هستیم. یا اقدامات یادگیری از راه دور و حفاظت اجتماعی از جمله انتقال پول. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>