سازمان ملل متحد هشدار داد که 2021 شکل گیری یک فاجعه انسانی است

توسط میشل نیکلز

نیویورک (رویترز) – مقامات ارشد سازمان ملل متحد روز جمعه به مجمع عمومی 193 عضو سازمان ملل گفتند که سال آینده به یک فاجعه انسانی تبدیل شده است و کشورهای ثروتمند نباید کشورهای فقیر را “در برابر فشار واکسن” برای مبارزه با بیماری ویروس کرونا لگدمال کنند. .

رئیس برنامه جهانی غذا (WFP) دیوید بیسلی و رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) تدروس آدانوم غبرایسوس در یک نشست ویژه با COVID-19 صحبت کردند ، که اواخر سال گذشته در چین ظاهر شد و تاکنون 65 میلیون نفر در جهان آلوده شده است.

سازمان ملل در اوایل هفته جاری اعلام کرد ، همه گیری ، اقدامات انجام شده توسط کشورها برای جلوگیری از گسترش آن و تأثیر اقتصادی به افزایش 40 درصدی تعداد افرادی که به کمک بشردوستانه نیاز دارند ، دامن زده است. این سازمان درخواست 35 میلیارد دلار بودجه كمك كرده است.

بیسلی با بیان اینکه برای دوازده کشور قحطی “در را می زند” گفت: “2021 به معنای واقعی کلمه بر اساس آنچه در این مرحله از بازی شاهد آن هستیم فاجعه بار خواهد بود.”

وی گفت که سال 2021 “75 سال پیش” بدترین بحران انسانی از زمان آغاز سازمان ملل “خواهد بود و” ما قادر به تأمین بودجه همه چیز نخواهیم بود … بنابراین ، همانطور که می گویم ، باید اولویت بندی کنیم ، کوههای یخی جلوی تایتانیک. “

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش و مقامات ارشد وی همچنین خواستار واکسن COVID-19 در دسترس همه و کشورهای ثروتمند برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای مبارزه و بهبودی از بیماری همه گیر شده اند.

تدروس درخواست تزریق فوری 4.3 میلیارد دلار به یک برنامه تقسیم واکسن در جهان را داد.

تدروس به مجمع عمومی گفت: “ما به راحتی نمی توانیم جهانی را بپذیریم كه در آن فقیر و حاشیه نشین توسط ثروتمندان و قدرتمندان در لشكركشی واكسن ها لگدمال شود.” “این یک بحران جهانی است و راه حل ها باید به طور عادلانه به عنوان کالاهای عمومی جهانی تقسیم شوند.”

(گزارش توسط میشل نیکولز ؛ ویرایش توسط دن گربلر)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>