روسیه واکسن آزمایشی COVID-19 خود را به سایر کشورها ارائه می دهد ، اما پوتین تا زمانی که به طور رسمی تأیید نشود ، این واکسن را مصرف نمی کند

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، شنبه ، 21 نوامبر 2020 ، از طریق ویدئو کنفرانس در محل اقامت نوو اوگاریوو در خارج از مسکو ، روسیه در اجلاس G20 به میزبانی عربستان سعودی شرکت می کند. (الکسی نیکولسکی ، اسپوتنیک ، عکس استخر کرملین از طریق AP)
ولادیمیر پوتین در اجلاس G20 به میزبانی عربستان سعودی از طریق ویدئو کنفرانس در تاریخ 21 نوامبر 2020 شرکت می کند. الکسی نیکولسکی ، اسپوتنیک ، عکس استخر کرملین از طریق آسوشیتدپرس
  • روسیه ماه هاست که واکسن آزمایش ویروس کرونا را تحسین می کند ، اما کرملین می گوید رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هنوز آن را استفاده نمی کند.

  • دیمیتری پسکوف ، سخنگوی کرملین ، روز چهارشنبه گفت: “رئیس جمهور نمی تواند از واکسن تایید نشده استفاده کند.”

  • روسیه مجوز استفاده اضطراری “Sputnik V” را در 11 اوت صادر کرد و آن را به کارمندان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم اعطا کرده است. پوتین در آن زمان گفت که حتی یکی از دخترانش آن را گرفته است.

  • روز چهارشنبه ، روسیه ادعا کرد که “Sputnik V” 95٪ کارآیی را در آزمایشات نشان داده است و ، روز شنبه ، پوتین گفت روسیه آماده فروش آن به سایر کشورها است.

  • برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی Business Insider مراجعه کنید.

روسیه واکسن آزمایشی کرونا ویروس خود را تحسین می کند و آن را به کشورهای دیگر ارائه می دهد ، اما کرملین می گوید رئیس جمهور ولادیمیر پوتین تا زمانی که تمام آزمایشات خود را به پایان نرساند و به طور رسمی تأیید نشود ، آن را مصرف نمی کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی TASS ، دیمیتری پسکوف ، سخنگوی کرملین روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: “رئیس جمهور نمی تواند از واکسن غیرمجاز استفاده کند.”

پسکوف اضافه کرد ، به نقل از TASS: “ما هنوز واکسیناسیون گسترده را آغاز نکرده ایم. و البته رئیس دولت نمی تواند به عنوان داوطلب در واکسیناسیون شرکت کند.”

روسیه اولین کشوری بود که واکسن آزمایشی را تأیید کرد و در 11 اوت تأیید استفاده اضطراری از Sputnik V را داد. بلافاصله پس از آن ، این واکسن را به کارمندان مراقبت های بهداشتی آغاز کرد.

CNN خاطرنشان کرد که پسکوف در تماس تفاوت “غیرمجاز” و “تأیید شده” را مشخص نکرده است.

sputnik v
واکسن آزمایشی Sputnik V در روز پنجشنبه ، 6 آگوست 2020 در مرکز ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی نیکولای گامالیا در مسکو ، روسیه به نمایش گذاشته می شود. الکساندر زملیانیچنکو جونیور / صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه از طریق AP

روز سه شنبه ، روسیه ادعا کرد که Sputnik V 95٪ کارآیی را در آزمایشات نشان داده است. به گزارش گاردین ، ​​کیریل دیمیتریف ، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گفت: “اسپوتنیک اثربخشی بسیار بالایی را نشان می دهد ، بالاتر از 95٪.”

در 11 نوامبر ، روسیه اعلام کرد که Sputnik V 92٪ موثر است. با این حال ، آزمایشات مربوط به Sputnik V هنوز ادامه دارد و نمونه اولیه آن که توسط مرکز Gamaleya برای اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی تهیه شده است ، هنوز به طور کامل تأیید نشده است.

در این ماه AstraZeneca ، Pfizer و Moderna همگی نتایج امیدوار کننده ای را در مورد واکسن های خود نیز گزارش کردند. Pfizer و Moderna گفتند که واکسن های آن بیش از 90٪ در جلوگیری از COVID-19 موثر هستند ، در حالی که AstraZeneca گفت که واکسن های آن به طور متوسط ​​70٪ مثر است.

نه AstraZeneca ، Pfizer و نه Moderna واکسن های خود را برای عموم مردم یا برای استفاده اضطراری منتشر نکرده اند.

پوتین روز شنبه در اجلاس مجازی G20 گفت که روسیه اکنون آماده فروش واکسن به دیگران است.

در حالی که پوتین از واکسن آزمایشی چیزی استفاده نکرده است ، او در تاریخ 8 اوت گفت که این “تمام بررسی های لازم را انجام داده است” و یکی از دخترانش آن را مصرف کرده است.

اظهارات پسکوف روز چهارشنبه نیز همانند آنچه در 20 ژوئیه گفته بود ، هنگامی که او به TASS گفت که پوتین از واکسن آزمایشی روسیه استفاده نخواهد کرد زیرا “استفاده از واکسن غیرمجاز برای یک رئیس دولت خوب نیست ، من فکر می کنم “

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، هنگام ملاقات در کرملین ، در مسکو ، روسیه ، پنجشنبه ، 19 نوامبر 2020 ، گوش می دهد. (الکسی نیکولسکی ، اسپوتنیک ، عکس استخر کرملین از طریق AP)
ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، هنگام ملاقات در کرملین ، در مسکو ، روسیه ، 19 نوامبر 2020 مشاهده شد. الکسی نیکولسکی ، اسپوتنیک ، عکس استخر کرملین از طریق آسوشیتدپرس

کارشناسان نسبت به ایمنی Sputnik V ابراز تردید کرده و گفتند که دادگاه ها برای گرفتن امتیازات سیاسی در مسکو عجله داشتند.

با این حال ، در اوایل ماه سپتامبر ، محققان روسی در یک مطالعه اولیه دریافتند که واکسن به طور کلی بی خطر است ، اما لزوم انجام یک مطالعه بزرگتر را تأیید می کنند.

به گزارش مسکو تایمز ، تاتیانا گولیکووا ، معاون نخست وزیر ، روز سه شنبه گفت ، دولت امیدوار است که واکسن را به صورت رایگان برای هر روسی در اوایل سال 2021 ارائه دهد.

مسکو تایمز گفت: برای خریداران بین المللی این واکسن در هر دوز 10 دلار هزینه دارد و دو دوز لازم برای هر شخص است.

روسیه Sputnik V را در 29 اکتبر برای تأیید استفاده اضطراری به سازمان بهداشت جهانی ارائه داد.

مقاله اصلی را در Business Insider بخوانید