روسیه ادعا می کند واکسن Covid-19 95 درصد موثر است

یک کارگر پزشکی روسی واکسن آزمایشی علیه Covid-19 را نمایش می دهد - سرگئی ایلنیتسکی / EPA-EFE
یک کارگر پزشکی روسی واکسن آزمایشی علیه Covid-19 را نمایش می دهد – سرگئی ایلنیتسکی / EPA-EFE

روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که واکسن ویروس کرونا ویروس کرونا در مقایسه با دو واکسن پیشرو 95 درصد م effectiveثر است – اما کمبود اطلاعات علمی کامل برخی از س someالات را بی پاسخ گذاشته است.

روسیه Sputnik V را به عنوان اولین واکسن جهان علیه Covid-19 در ماه آگوست تصویب کرد حتی اگر پس از اعلام ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور آمریکا برای تلقیح دخترش ، آزمایش ها همچنان ادامه داشت.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه که از تولید واکسن در مرکز گامالایا در مسکو پشتیبانی می کند ، در بیانیه ای گفت که تجزیه و تحلیل موقت داده های آزمایش بالینی نشان داد که Sputnik V 42 درصد پس از مصرف اولین دوز 95 درصد موثر بود.

این محاسبات بر اساس آزمایش 18،794 داوطلب انجام شد که هم دوز اول و دوم واکسن و دارونما را دریافت کردند.

RDIF ، صندوق ثروت حاکمیت روسیه ، گفت که “هیچگونه اتفاق غیرمنتظره ای در طول آزمایشات رخ نداده است” اما افزود که برخی از کسانی که تلقیح شده اند دارای عوارض جانبی کوتاه مدت مانند علائم شبیه آنفولانزا هستند.

40،000 داوطلب در حال حاضر در آزمایش بالینی فاز III تصادفی شده با دو اتصال ، که نیمی از آنها دو دوز واکسن دریافت کرده اند ، شرکت می کنند.

40،000 نفر در آزمایشات بالینی مرحله III Sputnik V شرکت می کنند - سرگئی ایلنیتسکی / EPA-EFE
40،000 نفر در آزمایشات بالینی مرحله III Sputnik V شرکت می کنند – سرگئی ایلنیتسکی / EPA-EFE

اعلامیه Sputnik V به دنبال گزارش های Pfizer / BioNTech و Moderna است که نشان می دهد میزان واکسن های آنها تقریباً 95 درصد است. AstraZeneca دانشگاه آکسفورد 70 درصد کارایی را نشان داد.

دانشمندان و سرمایه گذاران پشت Sputnik V نیز روز سه شنبه افتخار کردند که دو دوز این واکسن زیر 20 دلار آمریکا است و این ارزان ترین واکسن Covid-19 در بازار است.

بر خلاف دکمه Pfizer ، واکسن روسی را می توان در دمای یخچال نگهداری کرد و هزینه های ذخیره سازی و حمل و نقل را کاهش داد.

میخائیل موراشکو ، وزیر بهداشت روسیه ، در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد ، اظهار داشت: “داده های نشان دهنده اثر بخشی بالای واکسن Sputnik V به ما امید می دهد که به زودی مهمترین ابزار مبارزه با همه گیری عفونت جدید ویروس کرونا را بدست آوریم”.

بعد از اتمام آزمایشات بالینی مرحله III ، مرکز گامالیا هنوز گزارش بالینی کامل را منتشر نکرده است. توسعه دهندگان واکسن روسی پیش از انتشار اطلاعات کامل در مورد آزمایشات بالینی ، با اظهارات خوش بینانه جامعه علمی را ناامید کردند.

دکتر واسیلی ولاسوف ، یک متخصص بهداشت عمومی در دانشگاه HSE مسکو ، ادعای Sputnik V در مورد کارآیی 95 درصدی را “یک نمونه معمول از لایروبی داده ها در هنگام سو mis استفاده از داده ها برای نمایش نتیجه مطلوب” توصیف کرد.

RDIF تصریح کرد که کارآیی واکسن در “سه نقطه کنترل آماری قابل توجه” محاسبه می شود – در 20 ، 39 و 70 مورد عفونت Covid-19 در بین داوطلبانی که واکسن و دارونما دریافت کرده اند. RDIF گفت ، 95 درصد اثر پاسخ ایمنی بر اساس 39 مورد تایید شده در بین داوطلبان به دست آمد.

دکتر ولاسوف به تلگراف گفت که 39 مورد عفونت برای نتیجه گیری گسترده بسیار اندک است. دانشمندان دیگر خوش بین بودند.

پروفسور آزرا غنی ، رئیس اپیدمیولوژی بیماری های عفونی در کالج امپریال لندن ، در بیانیه ای گفت: “در حالی که تعداد پرونده ها کم است ، این بسیار کارآمد است (91.4 درصد کارایی) با اطمینان کمتر حدود 80 درصد.”

“فقدان هرگونه عارضه جانبی جدی در تقریباً 20،000 شرکت کننده در آزمایش نیز بسیار دلگرم کننده است. با این حال ، جزئیات کامل مشخصات ایمنی برای هر چهار واکسن باید در هفته های آینده توسط تنظیم کننده ها دقیق بررسی شود. “

هفته گذشته مجارستان اولین کشور اتحادیه اروپا بود که واکسن روسی را برای آزمایش دریافت می کند و سایر کشورها نیز احتمالاً این الگو را دنبال می کنند. به گفته دکتر Vlassov ، اسپوتنیک V احتمالاً به اندازه کافی خریدار در خارج از کشور پیدا خواهد کرد ، زیرا بسیاری از کشورها می خواهند شرط بندی خود را انجام دهند و مجبور نیستند به یک واکسن اعتماد کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>