رستوران هنگ کنگ معلولان را آموزش می دهد

HONG KONG (AP) – واقع در میان محله شلوغ Mong Kok در هنگ کنگ ، Dignity Kitchen مجموعه ای از کرایه سنگاپور سنگین را ارائه می دهد – از لکسای داغ لوله (رشته فرنگی در آب شیر نارگیل تند) تا برش های معطر کیک نوعی پارچه ابریشمی با گوشت برگهای پاندان.

اما آنچه Dignity Kitchen را از سایر رستوران های شهر متمایز می کند این است که این یک شرکت اجتماعی است ، تقریباً به طور کامل توسط کارمندان دارای معلولیت جسمی یا ذهنی کار می کنند. این رستوران کارمندان معلول را برای تهیه غذا و پخت و پز و همچنین سرویس دهی به مشتریان آموزش می دهد.

کوه سنگ چون ، بنیانگذار رستوران ، کارآفرین 61 ساله سنگاپوری ، که رستوران را در ژانویه راه اندازی کرد ، گفت: “کمک به افراد معلول و محروم بسیار مهم است ، زیرا آنها در پایین هرم جامعه قرار دارند.”

وی افزود: “آنها افرادی هستند كه نیاز به كمك دارند. اگر ما بتوانیم برای آنها شغل پیدا کنیم ، آنها از چرخه فقر خارج می شوند. “

در نهایت ، Dignity Kitchen قصد دارد کارمندان خود را در مشاغل دیگر در بخش مواد غذایی و آشامیدنی قرار دهد تا بتواند از گروه های جدید معلول استقبال کرده و آنها را آموزش دهد.

کوه ابتدا این ایده را در زادگاهش سنگاپور ارائه داد ، اما بعداً پس از دعوت دولت از شهر برای افتتاح شعبه تصمیم گرفت همان کار را در هنگ کنگ انجام دهد.

آشپزخانه گسترده است و از فودکورت سنگاپور الگو گرفته است. دکه نوشیدنی توسط یک کارمند ناشنوا اداره می شود ، و نمودارهای چاپ شده در دکه مشتری را ترغیب می کند که هنگام درخواست نوشیدن ، یا حتی برای امضای “متشکرم” ، زبان اشاره ساده را بیاموزید.

در دکه برنج سفالگری ، یک کارمند مبتلا به اوتیسم – که به گفته کوه قبل از آموزش به سختی می توانست با غریبه ها ارتباط برقرار کند – با اشتیاق غذا را به مشتریانی که در مورد آن سوال می کنند معرفی می کند.

کوه با افتخار لبخند زد و گفت: “ما قبلاً برای او فیلمنامه تهیه می کردیم.” “اما اکنون ، 8 ماه ، 9 ماه بعد ، او دیگر نمی تواند صحبت کند.”

کوه گفت ، آموزشهایی که در Dignity Kitchen می بینند نه تنها آنها را به مهارتهای مفید مجهز می کند بلکه به آنها کمک می کند تا از عزت نفس و عزتی که ممکن است نداشته باشند برخوردار شوند.

مینگ چونگ که دارای معلولیت بینایی است ، در Dignity Kitchen به عنوان دستیار اداری استخدام شد. چونگ با استفاده از فناوری تبدیل متن به متن ، با سازمان های دیگر هماهنگی می کند و از طریق ایمیل و همچنین س phoneالات تلفنی رسیدگی می کند.

چونگ گفت: “مدیر (کوه) به من گفت که او به معلولیت های ما اهمیتی نمی دهد ، او فقط روی توانایی های ما تمرکز دارد.” “این واقعاً به من الهام کرد و قلبم را لمس کرد.”

دیگران ، مانند کارول وونگ ، که از نظر عقلی از نظر عقلی ناتوان است ، مهارت های چاقو را در رستوران کسب کرده است که در نهایت می تواند به نقش های آماده سازی غذا در صنعت منتقل شود.

وی گفت: “در ابتدا می ترسیدم ، اما از زمانی که کار در این رستوران را شروع کردم ، از خرد کردن غذا ترسیدم.”

آشپزخانه با مأموریت اجتماعی خود مشتریان را به خود جلب کرده و گزینه خرید وعده های غذایی را برای افراد بدبخت در شهر به آنها ارائه می دهد.

لیزا گو ، مشتری بازدید از آشپزخانه حیثیت برای یک کاسه لازا ، گفت: “من فکر می کنم این بسیار معنی دار است ، بنابراین ما سعی کردیم امتحان کنیم.” “غذا نیز خوشمزه است.”

___

“یک چیز خوب” مجموعه ای است که افرادی را نشان می دهد که اقدامات آنها بارقه های شادی را در روزهای سخت فراهم می کند – داستان افرادی که راهی برای ایجاد تغییر ، هرچند کوچک پیدا می کنند. مجموعه داستان ها را در https://apnews.com/hub/one-good-thing بخوانید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>