رئیس صلیب سرخ خواستار مبارزه با واکسن “اخبار جعلی” است

ملل متحد (AP) – رئیس بزرگترین شبکه بشردوستانه جهان از دولت ها و م institutionsسسات می خواهد که با “اخبار جعلی” در مورد واکسن COVID-19 که به “یک بیماری همه گیر دوم” تبدیل شده است ، مبارزه کنند و اعتماد سازی در جوامع در سراسر جهان در مورد موارد مهم اهمیت واکسیناسیون افراد

فرانچسکو روکا ، رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت های هلال احمر ، روز دوشنبه در یک جلسه توجیهی مجازی به انجمن خبرنگاران سازمان ملل گفت: “برای غلبه بر این همه گیری ، ما باید همه گیر موازی بی اعتمادی را نیز شکست دهیم.”

وی با اشاره به مطالعه اخیر دانشگاه جان هاپکینز در 67 کشور نشان داد که پذیرش واکسن به طور قابل توجهی در ژوئیه تا اکتبر کاهش یافته است ، گفت: “در مورد واکسن ها به طور کلی ، و به طور خاص در مورد یک واکسن COVID” تردید فزاینده ای وجود دارد. سال

در یک چهارم کشورها ، Rocca گفت ، این مطالعه نشان داد که میزان پذیرش واکسن علیه ویروس کرونا نزدیک یا زیر 50 درصد است ، با ژاپن از 70 درصد به 50 درصد پذیرش ، و فرانسه از 51 درصد به 38 درصد پذیرش کاهش یافته است. .

وی با اشاره به تحقیقات فدراسیون در ماه های اخیر در هشت کشور آفریقایی – کنگو ، کامرون ، گابن ، زیمبابوه ، سیرالئون ، رواندا ، لسوتو و کنیا – تأکید کرد که عدم اعتماد “به هیچ وجه یک پدیده غربی نیست” ، که نشان داد کاهش مداوم در درک خطر ابتلا به عفونت COVID-19.

وی گفت ، تعداد فزاینده ای از افراد نشان داد که این ویروس روی جوانان یا آفریقایی ها تأثیر نمی گذارد ، زیرا این بیماری اکنون وجود ندارد اما وجود دارد و همه گیری پایان یافته است. “در چندین کشور آفریقایی ، ما یک تردید مشترک نسبت به واکسن ها به طور کلی مشاهده کرده ایم ، با این عقیده رایج که خارجی ها از آفریقا به عنوان” محل آزمایش “پزشکی استفاده می کنند.”

با کمال تعجب ، Rocca گفت ، برخی از گروه های معمولاً آسیب پذیر و حاشیه نشین حتی از بیماری همه گیر آگاهی ندارند ، و به یک نظرسنجی فدراسیون در پاکستان اشاره کردند که نشان داد 10 درصد پاسخ دهندگان از COVID-19 نمی دانند.

روکا گفت: “ما بر این باوریم که تلاش های گسترده و هماهنگی که برای رواج واکسن COVID به روشی عادلانه مورد نیاز است ، باید با تلاش های به همان اندازه گسترده برای ایجاد و حفظ اعتماد به طور همزمان موازی شود.”

وی گفت که این امر به همان نوع مشارکت مداوم جامعه نیاز دارد که اخیراً ابولا را در کنگو شکست داد.

روکا گفت ، این فدراسیون در 192 کشور با تقریبا 14 میلیون داوطلب فعالیت می کند و تلاش و کوشش گسترده جامعه در قلب آن پاسخ COVID-19 است.

تاکنون ، انجمن های صلیب سرخ و هلال احمر ، با حمایت فدراسیون ، به 243 میلیون نفر رسیده اند که دارای فعالیت COVID-19 از جمله ردیابی ادراکات جامعه ، پاسخ به س questionsالات و پیشنهادات “و ارائه اطلاعات دقیق و به موقع به زبان های محلی از طریق کانال های مختلف” هستند. او گفت.

روکا گفت که وی در هفته های اخیر با نگرانی مشاهده کرده است “از آنجا که ورود قریب الوقوع یک واکسن ، حداقل در برخی از کشورها ، تعهداتی را که در تابستان برای اطمینان از توزیع عادلانه واکسن ها بین و در داخل کشور انجام شده بود ، از بین برد.”

وی گفت “سیاسی کردن واکسن ها یک اشتباه بزرگ است” و از ابتکار بین المللی برای توزیع واکسن COVID-19 به کشورهای جهان معروف به COVAX به عنوان “رویکرد صحیح هم برای کشورهای ثروتمند و هم برای بقیه جهان” به شدت حمایت کرد.

“اگر چند ملت ثروتمند بر رویكرد” ملی گرایی واكسن “اصرار ورزند ، بسیاری از كشورهای دیگر – حتی ممكن است بیشتر كشورهای دیگر – به دلیل معاملات انحصاری بین كشورهای ثروتمند و شركت های دارویی و تأخیر اجتناب ناپذیر در دسترسی به آنها ، نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند. دوزهای کافی تولید کنید. “