رئیس سازمان ملل خواستار مبارزه جهانی با همه گیری و نفرت است

ملل متحد (AP) – دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش روز دوشنبه خواستار جنگ جهانی در دو جبهه شد – یکی علیه شیوع ویروس کرونا و دیگری علیه “سم” یهودستیزی و نفرت از مسلمانان ، مهاجران ، پناهندگان و بسیاری دیگر.

حتی پیش از ابتلا به ویروس در اوایل سال جاری ، رئیس سازمان ملل متحد گفت که شیوع یهودستیزی ، نفرت ضد مسلمان ، نژادپرستی و سایر انواع تبعیض وجود دارد.

وی گفت: “و با COVID-19 ویروس دیگری شیوع یافته است – یهودی ستیزی و نفرت از انواع مختلف.”

گوترش در ماههای اخیر به “جریان دائمی تعصب” از حملات ضد یهودی ، آزار و اذیت و تخریب تا انکار هولوکاست و اعتراف به گناه در توطئه نئونازی ها برای منفجر کردن یک کنیسه اشاره داشت.

وی پس از دریافت بالاترین نشان از کنگره جهانی یهود ، به نام تئودور هرتزل ، بنیانگذار صهیونیسم مدرن که دیدگاه های او به تأسیس کشور اسرائیل منجر شد ، سخنرانی کرد.

به دلیل همه گیری ، توسط وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده ، هنری كیسینجر ، گیرنده قبلی ، عملاً به آن اهدا شد. این رویداد در هشتاد و دومین سالگرد کشتار کریستالنشت نازی ها ، یا “شب شیشه های شکسته” علیه کنیسه ها ، مدارس ، بیمارستان ها و خانه های یهودی برگزار شد.

گوترش ، که پرتغالی است ، در حالی که دوران نقاهت خود را از جنگ جهانی دوم و هولوکاست نازی ها طی می کرد ، بزرگ شدن در اروپا را به یاد آورد.

وی گفت: “دیدن نئو نازی ها و برتری طلبان سفیدپوست در راهپیمایی امروز استخوان سوز است.” “دیدن اینکه آنها در ارتش و نهادهای امنیتی نفوذ می کنند خطر را بیشتر می کند.”

گوترش گفت ، همانطور كه ​​جهان تلاش می كند تا با بیماری همه گیر COVID-19 مقابله كند ، “به لیبل های قدیمی خون حیات تازه داده شده است.”

وی گفت: “گروه های دیگر نیز به دروغ متهم شده اند – و نه تنها با خشونت ، بلکه با خشونت روبرو شده اند.” در همین حال ، نظریه های ضد اطلاعات و توطئه زمینه نگران کننده ای پیدا کرده است. “

هل “همان زهری” را که موجب غیرانسانی و کینه توزی کسانی است که از نظر برخی افراد “دیگران” تلقی می شود ، فریاد زد.

اما گوترش گفت امید وجود دارد.

وی گفت: “این قدرت ماست كه با مقابله با نابرابری ها و بی عدالتی هایی كه به شدت آشكار شده اند ، از همه گیری با اجتماعات قوی تر و جوامع منسجم تر بیرون بیاییم.”

وی از مردم در همه جا خواست “با هم در برابر نفرت در همه اشکال آن بایستند.”

وی گفت: “دنیای امروز ما نیاز به بازگشت به خرد – و رد دروغ و نفرت ناشی از نازی ها و جوامع شکستگی امروز دارد.”

برای دستیابی به این هدف ، گوترش گفت ، “همبستگی در داخل و بین كشورها حیاتی خواهد بود” و افراد باید حتی در شرایطی كه در خط شلیك نباشند ، صحبت كنند.

وی گفت: “نفرت تبعیض قائل نیست.” “بیایید یادآوری کنیم که تاریخ چه چیزی درباره سقوط به سرکوب و خشونت به ما می گوید: روزی همسایه شما مورد حمله قرار می گیرد ، روز دیگر احتمالاً شما هستید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>