دیپلمات کهنه کار آلمانی به عنوان بالاترین پست سازمان امنیت و همکاری اروپا معرفی شد

برلین (AP) – هلگا اشمید ، دیپلمات کهنه کار آلمان ، مذاکره کننده اصلی پشت صحنه توافق هسته ای 2015 با ایران ، روز جمعه به عنوان رئیس جدید اداری سازمان امنیت و همکاری در اروپا معرفی شد.

سازمان امنیت منطقه ای مستقر در وین نقش مهمی در تلاش برای حل درگیری ها در اروپا و مناطق پیرامونی آن ، از جمله اوکراین دارد. 57 عضو آن شامل روسیه و ایالات متحده هستند.

اشمید 59 ساله که یک دیپلمات حرفه ای بود ، در اوایل دهه 1990 سخنگوی سفارت آلمان در واشنگتن بود ، قبل از اینکه در وزارت خارجه آلمان در برلین نقش های ارشد را عهده دار شود ، و بعداً به بروکسل نقل مکان کرد. وی چهار سال گذشته را به عنوان رئیس سرویس دیپلماتیک اتحادیه اروپا گذراند.

پست دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا با یک دوره سه ساله ارائه می شود که می تواند یک بار تمدید شود. دبیرکل رئیس اداری سازمان امنیت و همکاری اروپا ، مکمل ریاست جمهوری است که سالانه در میان کشورهای عضو می چرخد.

شعبه ای از سازمان همچنین ماموریت های نظارت بر انتخابات را انجام می دهد ، از جمله در رای گیری ماه گذشته ریاست جمهوری آمریکا.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>