دسته ادعاهای رأی دروغین تیم حقوقی ترامپ

علی رغم فقدان شواهد در مورد بی نظمی های گسترده یا تقلب ، تیم حقوقی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، از یک کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه استفاده کرد تا لیستی از ادعاهای دور از ذهن و کاملاً نادرست درباره انتخابات سال 2020 را مرور کند.

سیدنی پاول ، وکیل مدافع ترامپ ، داستان های خیالی را درباره چرخش آرا systems از سیستم های انتخاباتی ، سرورهای آلمانی ذخیره می کرد که اطلاعات رای گیری در ایالات متحده و نرم افزار انتخابات “به هدایت هوگو چاوز” را در ونزوئلا ایجاد کرده است. وی همچنین گفت که ترامپ جو بایدن دموکرات را “با قاطعیت” شکست داد ، که او قاطعانه این کار را نکرد – بایدن برنده آشکار بود.

نگاهی به ادعاها و واقعیت:

POWELL: “سیستم های رای گیری Dominion ، نرم افزار فناوری Smartmatic و نرم افزاری که در سیستم های رایانه ای رایانه ای دیگر نیز وجود دارد ، نه فقط Dominion ، در ونزوئلا به هدایت هوگو چاوز ایجاد شد تا مطمئن شود پس از انتخابات هرگز شکست نخورد. یک همه پرسی قانون اساسی به شکلی پیش آمد که او نمی خواست آن را نشان دهد. “

واقعیت ها: نه ، به گفته ادی پرز ، یک متخصص فناوری رأی گیری در موسسه OSET ، یک سازمان غیرانتفاعی تحقیق و توسعه فناوری انتخابات انتخابات ، Dominion هیچ ارتباطی با ونزوئلا ندارد و همچنین با Smartmatic مشارکت ندارد.

Smartmatic یک شرکت بین المللی است که توسط م foundسسان ونزوئلائی در فلوریدا گنجانده شده است. این شرکت در وب سایت خود اعلام کرده است که با دولت ها یا احزاب سیاسی هیچ کشوری ارتباط ندارد.

___

POWELL: “یکی از ویژگی های بارز (نرم افزار) توانایی تلنگر آرا votes آن است. این می تواند الگوریتمی را تنظیم کند و اجرا کند که احتمالاً در کل کشور اجرا می شود تا درصد معینی از آرا President رئیس جمهور ترامپ را بگیرد و آنها را به رئیس جمهور بایدن برساند. “

واقعیت ها: این اتفاق نیفتاد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر یک از سیستم های دومینیون رای به ترامپ را تغییر داده است تا به عنوان رای به بایدن حساب شود. بیانیه منتشر شده توسط آژانس امنیت سایبرس و زیرساخت ، آژانس فدرال نظارت بر امنیت انتخابات ایالات متحده ، می گوید هیچ واقعیتی در ادعا وجود ندارد که آرا cast داده شده به ترامپ برای شمارش برای بایدن تغییر داده یا حذف شده است.

___

POWELL ، در مورد گزارش هایی مبنی بر اینکه یک سرور رای گیری ایالات متحده در آلمان حضور دارد: “این درست است ، به نوعی به این موضوع مربوط می شود اما من نمی دانم که افراد خوب آن را دریافت کرده اند یا افراد بد آن را دریافت کرده اند.”

واقعیت ها: نه ، درست نیست. پاول به یک داستان ساختگی اشاره می کند که یک سرور میزبان شواهدی از بی نظمی در رای گیری در انتخابات 3 نوامبر آمریکا در آلمان بوده است.

نماینده حزب جمهوری خواه لوئی گوهرت از تگزاس هفته گذشته ادعا كرد كه “نیروهای ارتش آمریكا” یك سرور را از یك دفتر فرانكفورت ضبط كردند. سخنگوی ارتش ادعاها مبنی بر بازیابی سرورهای ارتش در آلمان توسط ارتش را نادرست توصیف کرد.

دو شرکت نرم افزار رأی دهنده که تئوریسین توطئه گفتند با سرور آلمانی مرتبط هستند – Scytl و Dominion – هر دو بیانیه هایی را منتشر کرده اند که این ادعاها را انکار می کنند.

___

پائول: “پرزیدنت ترامپ با پیروزی چشمگیر پیروز شد.”

واقعیت ها: این غلط است. بایدن در حال حاضر دارای كرسی انتخابی كلك انتخاباتی 290 به 232 است. و اگر صلاحیت بایدن در جورجیا باقی بماند ، وی با رأی 306-232 كالج انتخاباتی برنده خواهد شد – همان حاشیه ترامپ در سال 2016. در آن زمان ، ترامپ آن را “لغزش” توصیف كرد. ” همچنین بایدن با نزدیک به 6 میلیون رأی ، رأی مردم را به دست می آورد.

___

نویسندگان آسوشیتدپرس ، جود جوفه بلوک در ققنوس و آماندا سیتز در شیکاگو در تهیه این گزارش مشارکت داشته اند.

___

یادداشت سردبیر – نگاهی به صحت ادعاهای شخصیت های سیاسی.

___

AP Fact Checks را در http://apnews.com/APFactCheck پیدا کنید

APFactCheck را در توییتر دنبال کنید: https://twitter.com/APFactCheck

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>