در بازشماری ویسکانسین ، ترامپ با چالش هایی روبرو می شود ، با سرعت کم

میلواکی (AP) – آردیس سرنی ، ناظر بازشماری ویسکانسین ، گردن خود را تا جایی که می توانست به سمت یک تقسیم کننده پلکسی گلاس که او را از دو شمارنده رأی جدا می کند ، دراز کرد و با عقاب به آنها نگاه می کرد ، زیرا آنها ورق های رای را یکی یکی بررسی می کردند.

هنگامی که یک تبادل کننده به طرفدار پرشور دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا گفت که او بیش از حد به یک خط زرد در طبقه سالن کنفرانس میلواکی متمایل شده است تا ناظران را 3 فوت دور نگه دارد ، سرنی موهایش را مسواک زد.

وی گفت: “من می دانم که شما نمی خواهید ما برگه های رأی را ببینیم.” “شما فکر می کنید چیزی پیدا خواهیم کرد.”

سرنی بخشی از تعداد زیادی از ناظران طرفدار ترامپ است که در بازشماری آرا the رئیس جمهور درخواست و پرداخت 3 میلیون دلار برای دو کشور بزرگترین و لیبرال ترین ایالت ، میلواکی و دان ، در یک تلاش طولانی برای پاک کردن جو بایدن دموکرات بیش از 20،000 رأی پس از شمارش اولیه

بدون سابقه ای برای پاک کردن چنین حاشیه ای ، به طور گسترده ای انتظار می رود که طرح نهایی ترامپ در ویسکانسین برای هزاران رأی غایب که به عقیده وی بطور نامناسبی انتخاب شده است ، دعوا کند.

اما این بدان معنا نیست که ناظران بازشماری وی در تلاش نیستند.

فضای داخل سالن اجتماعاتی که بازخوانی شهرستان میلواکی در آن جریان دارد ، گاهی اوقات بد و آشفته شده است. وکلای اردوگاه های ترامپ و بایدن دائماً کف اتاق را رصد می کنند و صدها میز را در فضایی به اندازه چندین زمین فوتبال رصد می کنند.

جولیتا هنری ، مدیر انتخابات شهرستان میلووکی ، روز شنبه ، با اشاره به هجوم چالش های نمایندگان ترامپ ، به یک کمیسیون سه نفره نظارت بر بازشماری مجدد رای گفت: “ما در اینجا دنبال دنباله های خود هستیم.” وی گفت که این نتایج بعضی اوقات منجر به دستورالعمل های گیج کننده برای جدول بندی ها می شود.

مطالب دیدنی  پیکرتراشی (لیپوماتیک) چیست؟

کمیسیون ها گهگاه برای بازبینی جداول خود به تحقیق می پرداختند تا موارد نقض قوانین را بررسی کنند. وقتی جمعه بسیاری از مردم ، و نقض قوانین فاصله اجتماعی ، دور یک میز جمع شدند ، عضو کمیسیون جمهوری خواهان ، ریک بعس ، ناگهان فریاد زد ، “من آن را داشته ام! اکنون این طبقه را پاک کنید! “

در فرصتی دیگر ، وی برخی ناظران را به دلیل اخلالگر مورد سرزنش قرار داد و آنها را به رفتار متمدنانه فراخواند: “ما مانند … سایر کشورها نخواهیم بود.”

حداقل عده ای به آن جذابیت توجه نکردند.

یک ناظر ترامپ روز شنبه پس از هل دادن یک مقام انتخاباتی که کت خود را از روی صندلی ناظر برداشته بود ، توسط معاونان کلانتری از ساختمان اسکورت شد. دیگری به دلیل عدم استفاده صحیح از ماسک صورت ، در روز جمعه برداشته شد زیرا نرخ عفونت ویروس کرونا در این ایالت افزایش یافته است.

یکی از مقامات انتخاباتی که نمایندگان وی را در آغوش دارند به یک ناظر دیگر ترامپ گفت: “شما باید عقب بایستید و بنشینید.” “اگر این کار را نکنید ، شما را بدرقه می کنند.” پس از لحظه ای مشاجره ، ناظر نشست.

کمیساران انتخابات این شهرستان – دو دموکرات و یک جمهوریخواه – تقریباً در جلسات دائمی برای رسیدگی به جریان چالش های ترامپ بوده اند که جورج کریستنسون ، کارگزار شهرستان گفت ، بازشماری آراسته را برای خزیدن کاهش می دهد و روند را به عقب می اندازد. روز شنبه ، مقامات انتخاباتی ، نمایندگان ترامپ را به متهم ساختن قوانینی برای جلوگیری از تأخیر در بازشماری آرا و متهم کردن آنها ، متذکر شدند که برخی از ناظران آنها با هر رای گیری در یک میز خاص مخالفت می کنند. چالشهایی درمورد آراots غایب که جمع شده بودند ایجاد شده است – اقدامی ضروری برای قرار دادن رأی دهندگان در پاکتها.

مطالب دیدنی  باربری کاشانی اولین اتوبار با تخفیف های ویژه - باربری و اتوبار بارسنتر

چالش دیگر ترامپ به دنبال رد صلاحیت نامه های پستی ارسال شده در پاکت نامه هایی با برچسب های رسمی بود که لغو نشده بودند.

تیم پوسنانسکی ، رئیس کمیسیون ، که روز گذشته بیشتر از این احساس عصبانیت شد ، گفت: “برخی از مواردی که ما درگیر آن می شویم مسخره است.”

هنگامی که یکی از نمایندگان ترامپ در مورد توصیه هایی که مشاور شرکت مشاور شهرستان میلواکی ، مارگارت داون ، به کمیساران ارائه داد ، انزجار به نظر می رسید ، وی را نصیحت کرد: “لطفاً با من صحبت نکنید ، آقا.”

در حالی که بازشماری مجدد تقریباً مطمئناً تغییری در نتیجه ایجاد نخواهد کرد ، اما به نظر می رسد مبارزات انتخاباتی ترامپ قصد دارد هرچه بیشتر چالش های موجود را ثبت کند تا درنهایت بتوانند از قاضی بخواهند کل دسته آرا را پرتاب کند. ترامپ با اختلاف بیش از 2 بر یک مغلوب بایدن در منطقه میلواکی ، پرجمعیت ترین ایالت که جمعیت زیادی از سیاه پوستان را شامل می شود ، شد. کانون اختلافات ده ها هزار رای غایب است.

طبق قانون ، شمارش مجدد باید تا 1 دسامبر به پایان برسد. اما دفتر امور خارجه گفت ، تا عصر روز شنبه ، تعداد کمی از صدها نفر از جدول آوران میلواکی برای شمارش آرا دور از دسترس بودند. آنها از آغاز روند جمعه ، بیشترین دو روز را برای مرتب سازی برگه های رای گیری ، از جمله پاکت نامه های رای گیری از طریق نامه و برنامه ها صرف کرده بودند.

جو وویلند ، که روز شنبه به نمایندگی از ستاد انتخاباتی ترامپ با اعضای کمیسیون صحبت می کرد ، فعالیت های بدخیم طرف خود را انکار کرد.

مطالب دیدنی  بایدن اتحاد را ترویج می کند ، به تجارت تبدیل می شود

وایلند گفت: “من می خواهم به نقطه ای برسم که همه چیز را شماره بگیرم … و با هم فریاد نزنم.”

مسئولان انتخابات از خبرنگاران خواستند تا هنگام کار با جدولگذاران یا ناظران صحبت نکنند. اما سرنی به عنوان مثال از طرفداران خود به عنوان مستقل برای دستیابی به قوانینی که ناظران را به هر میز از هر مبارزات به یک جدول محدود می کند ، به کمیساریا متصل شد. او ایستاد ، نام خود را گذاشت و خواست تا با کمیساران صحبت کند اما به او گفتند که نمی تواند.

او بر روی بلوز خود برچسب نامی زده بود که او را “ناظر مستقل” معرفی می کرد ، اما وقتی خبرنگاری از او پرسید که آیا برای حمایت از ترامپ در آنجا حضور دارد ، دریغ نکرد. او گفت: “بله.” او از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

یک ناظر بایدن که زودتر در کنار سرنی نشسته بود ، به او گفت که از خط زرد که قصد دارد ناظران را از جدول جدا کند ، عقب بماند ، سپس لحن او را نرمتر کرد.

او به سرنی گفت: “ما می خواهیم همه آرا شمرده شود ،” دقیقاً مثل شما. “

___

مایکل تارم را در توییتر به آدرس http://twitter.com/mtarm دنبال کنید