در ایران ، یک گورستان عظیم برای همگام شدن با ویروس تلاش می کند

تهران ، ایران (AP) – برای بیش از نیم قرن ، یک قبرستان عظیم در حاشیه پایتخت ایران محل استراحت نهایی برای کشته شدگان جنگ این کشور ، مشاهیر و هنرمندان ، اندیشمندان و رهبران آن و همه افراد در بین آنها است.

اما بهشت ​​زهرا اکنون تلاش می کند تا با شیوع ویروس کرونا ویروس کرونا را که ایران را ویران می کند ، نگه دارد ، با دو برابر تعداد معمول اجساد که هر روز می رسد و حفاران قبرها هزاران نقشه جدید را حفاری می کنند.

سعید خال ، مدیر گورستان گفت: “تمام بحران هایی که ما در طول 50 سال از تاریخ آن در این گورستان تجربه کرده ایم ، فقط چند روز یا حداکثر یک هفته به طول انجامیده است.” هرگز قبلا – نه هنگام زلزله و نه حتی جنگ 1980s این کشور با عراق – آیا سرعت اجساد منتقل شده به بهشت ​​زهرا برای مدت طولانی بسیار زیاد بوده است.

وی گفت: “اکنون ما 260 روز در یک بحران قرار گرفته ایم و مشخص نیست که چند ماه دیگر با این بحران روبرو خواهیم شد.”

بهشت زهرا با داشتن 1.6 میلیون نفر در زمین های خود که بیش از 5 کیلومتر مربع (1320 هکتار) مساحت دارد ، به خاک سپرده شده است و یکی از بزرگترین گورستان های جهان و اولین قبرستان برای 8.6 میلیون نفر جمعیت تهران است. مناره های طلایی حرم امام خمینی (ره) آن ، محل دفن رهبر انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 ، کیلومترها (مایل) قابل مشاهده است.

اما برای ویروس کرونا به اندازه کافی بزرگ نبود ، که اوایل امسال به ایران هجوم آورد و بدترین شیوع منطقه را بارور کرد.

ایران بیش از 700000 مورد عفونت و بیش از 39،000 مرگ گزارش کرده است – و در طول ماه گذشته 10 بار رکورد مرگ یک روزه را ثبت کرده است. تقریباً نیمی از موارد کشته شده ویروس در کشور در تهران اتفاق افتاده است و باعث ایجاد فشار بر قبرستان شده است.

با گذشت بسیار از گورهای کشته شدگان جنگ ایران با عراق و سیاستمداران ، این گورستان به منطقه جدیدی گسترش یافته است. رهبران تهران در ماه ژوئن اعلام کردند که در حال آماده سازی 15000 قبر جدید در آنجا هستند – حدود 5،000 قبر بیشتر از یک سال معمول. تصاویر ماهواره ای از ماه سپتامبر نقشه ها را نشان می دهد – آنقدر عمیق است که اجازه می دهد تا در هر یک از سه جسد وجود داشته باشد – تازه حفر شده ، هر کدام با یک لایه خاک و آجر از هم جدا شده اند.

گرچه همه گورهای جدید مربوط به قربانیان ویروس کرونا نیست ، اما بیشتر آنها هستند.

از نظر خال که گاهی اوقات او را “شهردار” این نکروپلیس وسیع می نامند ، سرعت فراتر از هر چیزی است که قبلاً دیده است.

وی به آسوشیتدپرس گفت: “ما قبلاً هر روز بین 150 تا 170 جسد را می پذیرفتیم ، اما این روزها كه اوج مرگ و میر را تجربه می كنیم ، به طور متوسط ​​350 جسد را می پذیریم.”

خال گفت که حجم کاری فوق العاده همچنین کارمندان قبرستان را تحت فشار قرار داده است.

مشخص نیست که دیگر گورستانهای ایران چگونه کنار می آیند. در ماه مارس ، مقامات مردی را به دلیل انتشار ویدئویی از جنازه های پوشیده شده در کفن سفید و فشرده در کیسه های بدن سیاه در قبرستانی در شهر مقدس شیعه قم دستگیر کردند و ادعا کردند که همه آنها “به تاج آلوده شده اند”. مقامات آن زمان در آن گورستان گفتند که آنها در حال آزمایش اجساد برای مشاهده ویروس هستند.

در بهشت ​​زهرا – یا “بهشت زهرا” به فارسی ، به نام دختری از حضرت محمد (ص) – اجساد قربانیان شناخته شده ویروس کرونا هر روز با آمبولانس می رسند. متصدیان مرده هر جسد را برای شستشوی آیینی مورد نیاز مردگان مسلمان آماده می کنند. در طی همه گیری ، اکنون شامل استفاده از مواد ضد عفونی کننده است.

بعداً ، یک امام دعا می خواند ، در حالی که عزاداران در میادین با فاصله از یکدیگر ایستاده اند و اطمینان می دهند فاصله خود را از یکدیگر حفظ می کنند.

روحانی میثم رجوی گفت: “این روزها به طور متوسط ​​حدود 25 تا 30 نماز مرگ (برای قربانیان COVID-19) اقامه می کنم ، فقط خودم.” “ما حدود 12 نفر هستیم که روزانه برای همان تعداد کشته شده دعا می کنیم . این عدد بزرگی است. “

عزاداران بدن را به سمت قبرستان دنبال می کنند ، جایی که یک کارمند نقابدار دیگر در دستکش و روپوش یکبار مصرف بدن را به مکان آرامش نهایی خود می رساند.

ناله های عزیزان در وسعت گورهای تازه حفر شده ای که در انتظار تشییع جنازه بعدی هستند ، طنین انداز می شود.

___

نویسندگان آسوشیتدپرس Jon Gambrell در دبی ، امارات متحده عربی و ناصر کریمی در تهران ، ایران ، در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

___

محمد نصیری را در توییتر در دنبال کنید www.twitter.com/moenasiri.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>