درمان ژنیکوماستی (بزرگی سینه مردان) با ورزش

از دیگر روشهای افزایش تستسترون در بدن تغییر در سبک زندگی است که از جمله این تغییرات خواب بهتر داشتن، کاهش استرس در زندگی، عدم مصرف الکل و نیکوتین، کاهش کافئین مصرفی، ورزش کردن، کنترل فشارخون و دوری از مواد شیمیایی و مضر برای بدن است. مبتدی ها بهتر است فقط و فقط از این دارو استفاده کنند نه اوکسی و دیانابول و یا هر استروئید دیگری . درآوردن مو و تغییر صدا در زنان را به همراه دارد و استفاده خیلی زیاد آن موجب بیماری های کبدی و حتی سرطان کبد می شود. اگر سینه شل وحجم آن کم شده و هاله و نوک سینه پایینتر از حد طبیعی واقع شده چنانچه فرد از اندازه سینه خود راضی باشد (حجم فشرده شده سینه داخل سوتین ) در این صورت پوست اضافه برداشته شده و از بافت قسمت زیر سینه جهت برجسته و پر کردن قسمت بالای سینه استفاده میشود. علت اصلی این عارضه تغییرات هورمونی و افزایش سطح استروژن به دلیل نارسایی و سیروز کبدی و عدم توانایی آن در متابولیزه کردن استروژن خون است.

3. اگر جراحی قبل از کاهش وزن انجام شود، ممکن است پس از آن که کاهش وزن زیادی اتفاق افتاد، مشکل بزرگی سینه مجددا رفع نشود. در حالی که کاهش وزن میتواند برای برخی از مردان به کاهش اندازه سینهها کمک کند، اما اغلب اوقات، بیش از حد بافت غدهای در سینه وجود دارد که باعث میشود حتی بیماران بسیار لاغر نیز با سینههای بزرگ مواجه شوند و نیاز به کوچک شدن سینه با جراحي يا ليپوساكشن داشته باشند. پروتز یک کیسه به شکل گرد یا قطره اشکی(آناتومیک) است که جنس آن بیشتر سلیکونی است و داخل آن را با ژل سلیکونی خاصی پر میکنند بعضی پروتز ها داخلشان خالی است که بعدا حین عمل آنها را با آب نمک (نرمال سالین ) پر میکنند و این نوع کمتر استفاده میشود.در حال حاضر پروتز های ژلی رایج ترین پروتزهای مورد استفاده میباشند. اصلاح افتادگی سینه ها – اکثر زنان پس از زایمان و شیردهی افزایش سن وتغییرات وزن تغییراتی در ظاهر سینه هایشان ایجاد میشود.در بیشتر موارد حجم سینه کم شده و پوست الاستیستی (کشسانی) خود را از دست می دهد، سینه ها شکل اولیه شان را از دست میدهند و سفتی شان کم شده و شروع به شل شدن می کنند و هاله و نوک سینه از جای اصلی شان که در برجسته ترین قسمت سینه است به سمت پایین جابجا میشود.

۲- افرادی که پس از زایمان کاهش وزن شدید افزایش سن سینه های آنها کوچک و شل وافتاده شده است. برای افرادی که از بزرگی سینه خود راضی نیستند هم میتوان همزمان از پروتز جهت افزایش اندازه سینه استفاده کرد.حاملگی مجدد تغییرات شدید وزن افزایش سن ممکن است سبب شل شدن مجدد سینه ها شوند.توصیه میشود پس از جراحی دائما سوتین استفاده کنند. در پزشکی برای کاهش ذعف بدنی در دوران پیری و عدم توازن نیتروژن و کلسیم در بدن که در نتیجه درمان های طولانی با کورتیکواستروئیدها می باشد و همچنین در نارسایی اورمی که در اثر افزایش اوره در خون که ناشی از از بین رفتن تعادل نیتروژن در خون است استفاده می گردد . لیپوماتیک نوعی پیکر تراشی برای بهبود وضعیت ظاهری و سایز بیمار نیست با این حال اعتماد به نفس افرادی که لیپوماتیک می کنند بابهبود شکل ظاهری آنها بیشتر می شود . ولی اگر فرد از سایز فعلی سینه اش راضی نیست ومیخواهد که سینه بزرگتری داشته باشد در این صورت عمل اصلاح افتادگی همزمان با گذاشتن پروتز باید انجام شود که هر چه افتادگی بیشتر باشد مقدار برش جراحی بیشتر خواهد بود برش دور هاله برای موارد جزئی تر افتادگی , ژنیکوماستی روازاده برش دور هاله و برش عمودی زیر هاله برای موارد متوسط افتادگی انجام میشود.

دکا حتی در دوز های بالا هرگز مانند تستسترون با عوارض استروژنی بالا عمل نمی کند اگر چه سرعت و قدرت اثر دکا در مقابل تستسترون کحمتر می باشد . توجه داشته باشید هرگز این دارو را بدون مشورت پزشک استفاده نکنید و این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شما تهیه شده است. ناندرلون یا همان دکادرابولین یکی از دارو هایی است که به وفور در بین بدنسازان استفاده می شود و نمونه های ایرانی این دارو نیز در داروخانه ها قابل خرید می باشد در زیر به شناخت ناندرلون یا همان دکا درابولین می پردازیم . در صورتی که پس از دوره دارو درمانی پیشرفت چندانی در روند بیماری مشاهده نکردید و یا بیماری چندین سال ادامه پیدا کرد، بهتر است روش جراحی را انتخاب کند. در صورتی که یکی از علائم ذکر شده در ادامه مطلب یا تنفس سخت، تورم در چهره، لبها و گلو را مشاهده کردید به پزشک خود اطلاع دهید. از این رو برای دستیابی به کاهش چربی و بهبود بدن و یا نیمرخ صورت نیاز به تکنولوژیهای امن تر و غیر تهاجمی مانند I-Lipo و Ultra، Accent و Velasape و Velasmooth است. با وزنه های سبک تر شروع کنید و پس از اینکه فرم شما خوب شد وزنه بیشتری بردارید.