جانسون انكار كرد كه روابطش با ترامپ موجب تضعیف پیوند انگلیس و آمریكا در زمان بایدن شده است

لندن (AP) – بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه گفت نخست وزیر انگلیس و انگلیس و ایالات متحده برای حمایت از دموکراسی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی همکاری خواهند کرد ، در حالی که انکار کرد که روابط نزدیک وی با رئیس جمهور دونالد ترامپ به روابط انگلیس و ایالات متحده لطمه می زند پس از انتخاب رئیس جمهور جو بایدن روی کار می آید.

جانسون پیروزی خود را به بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور كاملا هریس تبریک گفت و گفت كه “چشم انداز جهانی مشترك” دو كشور برای حمایت از نظم جهانی مبتنی بر قوانین كه در معرض تهدید است ، امری حیاتی است.

جانسون که هنوز با بایدن صحبت نکرده است ، گفت: “ایالات متحده نزدیکترین و مهمترین متحد ما است.” “و این در مورد رئیس جمهور پس از رئیس جمهور ، نخست وزیر پس از نخست وزیر بوده است. تغییر نخواهد کرد. “

جانسون روز یکشنبه در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس در دفاتر خود در خیابان 10 داونینگ سنت گفت که مشتاقانه منتظر است “در هفته ها و ماه های آینده با رئیس جمهور بایدن و تیمش در مورد بسیاری از موارد مهم برای ما کار کند: مقابله با تغییرات آب و هوا ، تجارت ، امنیت بین المللی ، بسیاری ، بسیاری ، بسیاری ، بسیاری ، بسیاری از مسائل دیگر. “

رهبر حزب محافظه کار جانسون به عنوان یك متحد – و از نظر منتقدان ، كپی – از ترامپ پوپولیست ، “اول آمریكا” ، كه جانسون را تأیید كننده “ترامپ انگلیس” نامیده است ، دیده می شود. سال گذشته ، بایدن رهبر انگلیس را “کلون” ترامپ خواند و وی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را که جانسون از آن حمایت و رهبری کرده انتقاد کرده است.

اما جانسون گفت: “چیزهای بیشتری وجود دارد که دولت این کشور و دولت را در هر زمان و هر مرحله در واشنگتن متحد کند تا اینکه ما را از هم جدا کند.”

“ما ارزشهای مشترکی داریم. منافع مشترک داریم. ما یک دیدگاه جهانی مشترک داریم. “کار زیادی وجود دارد که باید برای محافظت از این ارزش ها با هم انجام دهیم: اعتقاد به دموکراسی ، آزادی بیان در سراسر جهان ، حقوق بشر ، تجارت آزاد ، نظم بین المللی مبتنی بر قوانین. “

وی پیشنهادات خود مبنی بر اینکه پیروزی بایدن احتمال معامله تجاری انگلیس و ایالات متحده را کاهش می دهد و تأمین توافق تجارت آزاد پس از Brexit با اتحادیه 27 کشوره را برای انگلیس فوری تر می کند ، کنار رفت.

انگلیس امیدوار بود که پس از خروج رسمی از اتحادیه اروپا در ژانویه ، یک توافق تجاری سریع با ایالات متحده را به دست آورد. تغییر در دولت در واشنگتن چشم انداز توافق را نامشخص می گذارد و می تواند فشار را بر جانسون برای مهر و موم توافق با اتحادیه اروپا افزایش دهد قبل از اینکه انگلیس در پایان سال جاری از اقتصادی جدا شود.

مذاکرات تجاری پس از Brexit قرار است روز دوشنبه از سر گرفته شود ، و مهلت تعیین شده توسط طرفین چند روز دیگر باقی مانده است.

جانسون ، که بارها گفته است آماده است از مذاکرات تجاری Brexit بدون توافق دور شود ، گفت: “من همیشه علاقه زیادی به معامله تجاری با دوستان و شرکای اروپایی خود داشتم.” “من فکر می کنم این کار برای انجام وجود دارد. رئوس مطالب کاملاً واضح است. ما فقط باید آنها را وادار کنیم که این کار را انجام دهند. “

جانسون گفت که او هنوز امیدوار است که یک معامله تجاری ایالات متحده را بدست آورد اما می دانست که آمریکایی ها “مذاکره کننده سخت” خواهند بود.

جانسون گفت: “من هرگز باور نداشتم كه این چیزی باشد كه تحت هر دولت آمریكایی تبدیل به یك پوشال كامل شود”. جانسون گفت: “من فکر می كنم كه احتمال زیادی وجود دارد كه كاری انجام دهیم.”

___

تمام تحولات مذاکرات تجاری Brexit را در https://apnews.com/Brexit دنبال کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>