تیم ترامپ در مورد انتقال خود در سال 2016 استدلال دروغ می دهد

واشنگتن (AP) – فقط انتقال رئیس جمهور منتخب جو بایدن نیست که در زیر میکروسکوپ است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ و متحدانش در حال بازگشت به مرحله انتقال خود از چهار سال پیش هستند تا یک استدلال نادرست مبنی بر محروم شدن فرصت عادلانه ریاست جمهوری خود برای پرتاب پاک داشته باشند. دبیر مطبوعاتی کیلی مک انانی هفته گذشته پرونده را از تریبون کاخ سفید بیان کرد و همان ایده توسط وکیل شخصی ترامپ و مدیر سابق اطلاعات ملی وی مطرح شد.

این مقایسه ها بخشی از تلاش گسترده ترامپ و تیمش برای تضعیف مشروعیت انتخابات بایدن و حق وی برای یک انتقال منظم است که با اشتباهات نامعلوم در مورد این فصل انتخابات و رفتارهای ترامپ در چهار سال پیش انجام شده است.

“لازم به یادآوری است که این رئیس جمهور هرگز یک تغییر منظم قدرت به دست نیاورد. ریاست جمهوری وی هرگز پذیرفته نشد. “مک انانی به خبرنگاران گفت که عدم همکاری دولت ترامپ از همکاری با انتقال بایدن را زیر سوال بردند.

اما شرایط بسیار متفاوت است.

فردای شکست خود در سال 2016 ، هیلاری کلینتون دموکرات پذیرفت.

وی گفت: “دونالد ترامپ قرار است رئیس جمهور ما شود.” “ما به او یک ذهن باز و فرصت رهبری را مدیون هستیم.”

روز بعد ، رئیس جمهور باراک اوباما ، که ترامپ را تهدیدی وجودی برای ملت نشان داده بود ، رئیس جمهور منتخب را به کاخ سفید دعوت کرد و با او در دفتر بیضی دیدار کرد. دستیاران اوباما به کارمندان ورودی ترامپ کمک کردند.

اوباما گفت: “اولویت اول من در دو ماه آینده تلاش برای تسهیل انتقال است كه از موفقیت رئیس جمهور منتخب ما اطمینان حاصل كند.”

ترامپ در سخنرانی افتتاحیه خود از اوباما و همسرش ، میشل ، “برای کمک های بخشنده در طول این انتقال” تشکر کرد و آنها را “باشکوه” خواند.

تیم ترامپ اشتباه نمی کند که انتقال خود او هرج و مرج بوده است ، اما این آشفتگی از بسیاری جهات به دلیل خود او بوده است.

ترامپ رئیس انتقال خود ، کریس کریستی ، فرماندار سابق نیوجرسی را اخراج کرد و ماه ها برنامه ریزی را به نفع روند استخدام کابینه که گاهی به یک واقعیت نمایشی شباهت داشت ، کنار گذاشت. تیم وی پیشنهادات کمک از دولت اوباما را که کنار گذاشته شده بود نادیده گرفتند.

این کاملاً توصیفی است که توسط مک اننی صادر شده است زیرا فشارها برای پذیرش ترامپ و شروع همکاری دولت او با تیم انتقالی بایدن افزایش یافته است. از جمله موارد دیگر ، بایدن از دسترسی به جلسات اطلاعاتی روزانه ریاست جمهوری و جلسات توجیهی دقیق در مورد برنامه توزیع واکسن به دلیل مرگ COVID-19 در خسوف 255000 ایالات متحده محروم است.

ترامپ از پذیرفتن امتناع کرده است ، در عوض ادعاهای بی اساس از تقلب در انتخابات و تلاش برای چالش های حقوقی طولانی مدت را که خطر تضعیف سنت های دموکراتیک ملت را به همراه دارد ، انجام داده است.

در سال 2016 ، علیرغم ادعاهای خود ، ترامپ در هنگام انتقال همکاری استاندارد داشت.

اما تیم ترامپ تا حد زیادی مشاوره کارمندان اوباما را نادیده گرفتند و کتاب های توجیهی را باز نکردند و iPad های خاص پر از مواد را نادیده گرفتند. عدم آمادگی ، دستیاران را حتی در مورد چگونگی کار با دستگاه مخابره داخل ساختمان در بال غرب ، بی خبر نشان داد.

یک طرح بالقوه انتقال که ماه ها توسط کریستی روی آن کار شده بود کنار گذاشته شد. وی بعنوان بخشی از اختلافات طولانی مدت با داماد رئیس جمهور و مشاور ارشد آینده کاخ سفید از سمت خود برکنار شد.

برخی از استخدام های ترامپ با هوس انجام شد ، زیرا نامزدهای هیئت دولت از وی در برج ترامپ بازدید کردند. رئیس جمهور منتخب مایکل فلین را پس از توصیه فرزندان ترامپ و علی رغم هشدارهای اوباما به عنوان مشاور امنیت ملی انتخاب کرد. فلین بعد از کمتر از یک ماه از حضور در منزل بیرون بود.

کریستی ، در زندگینامه اخیر خود ، نوشت که 30 binder کنار گذاشته شدند و اعضای تیم ترامپ “از راهنمایی هایی که باعث می شد نامزد آنها یک رئیس جمهور بسیار موثرتر باشد” خلاص شدند و “از مردی که فقط می خواستند در راه اندازی کمک کند دزدیدند” او بسیار شایسته است. “

مک انانی و دیگران ادعا کردند که ترامپ با تحقیقات FBI که در تابستان 2016 در مورد احتمال دخالت در انتخابات آغاز شد ، تضعیف شد ، تحقیقاتی که رابرت مولر ، مشاور ویژه ، ماه بعد از آن ، پس از اخراج ترامپ ، رئیس FBI ، جیمز کومی ، را بر عهده گرفت.

وودی ترامپ ، رودی جولیانی ، در یک کنفرانس خبری هفته گذشته ، ادعا کرد FBI “نقشه تبانی روسیه را” ساخته است که به ترامپ آسیب رسانده و “40 میلیون دلار برای کشور ما هزینه داشته است.” ریک گرنل ، سفیر سابق ترامپ در آلمان و سرپرست اطلاعات ملی اطلاعات ، گفته است که آنچه اوباما ارائه داد “یک انتقال مسالمت آمیز نبود” زیرا FBI قبلاً برای تضعیف ترامپ تلاش می کرد.

پس از نزدیک به دو سال ، مولر شواهد ناکافی را برای اتهام هر کسی در کارزار انتخاباتی ترامپ به توطئه با روسیه برای تحت تأثیر قرار دادن انتخابات یافت. در طول دوره ریاست جمهوری خود ، ترامپ این تحقیقات را به عنوان بخشی از “شکار جادوگران” برای از بین بردن دوره ریاست جمهوری خود انجام داده و گفته است که این نشان می دهد بروکراسی فدرال علیه او کار می کند.

اوباما هیچ نقشی در هدایت تحقیقات FBI در مورد روابط روسیه و کارزار انتخاباتی ترامپ یا جلوگیری از انتقال ترامپ به رئیس جمهور نداشت. اگرچه اوباما می دانست که مقامات اطلاعاتی وی در حال تحقیق درباره دخالت روسیه هستند و نگرانی هایی در مورد ترامپ و سوابق وی داشتند ، اما تصمیمات تحقیقی نه توسط او بلکه توسط سازمان های اجرای قانون و آژانس های اطلاعاتی وی گرفته شده بود.

ترامپ از زمان باخت به بایدن ، بارها با ادعاهای دروغین درباره رای گیری ، منصفانه بودن انتخابات را به چالش کشیده و به دنبال راه هایی برای جلوگیری از تأیید آرا بوده است. دولت ترامپ هنوز به طور رسمی پیروزی بایدن را تصدیق نمی کند ، و این روند را در زمانی که کشور با تلاقی بحران های اقتصادی و بهداشتی روبرو است ، کند می کند.

دیوید پلوف ، مشاور ارشد سابق اوباما ، در مصاحبه اخیر خود گفت: “عدم انتقال و همکاری بی پروا ترین و غیر مسئولانه ترین کاری است که او تاکنون انجام داده است.” “ما در اوایل ماه نوامبر انتخابات داریم ، رئیس جمهور جدید هفته سوم ژانویه این سمت را به دست می گیرد. دیگر هیچ وقت نیست ، در یک چشم به هم زدن تمام شده است. خسارت شدید است. “

___

Lemire را در توییتر به آدرس http://twitter.com/@JonLemire دنبال کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>