تنسی می تواند ممنوعیت سقط جنین با سندرم داون را اعمال کند

NASHVILLE، Ten. (AP) – دادگاه تجدیدنظر فدرال روز جمعه حکم داد که تنسی می تواند سقط جنین را به دلیل تشخیص قبل از تولد سندرم داون غیرقانونی اعلام کند و همچنین اگر بر اساس نژاد یا جنسیت جنین باشد ، این روش را ممنوع می کند.

فرماندار جمهوری خواه تنسی ، بیل لی ، اوایل سال جاری به عنوان بخشی از اقدامات گسترده ضد سقط جنین ، اصطلاحاً “ممنوعیت دلیل” را تصویب کرد. این قانون توجه ملی را به خود جلب کرد زیرا سقط جنین را از همان شش هفته ممنوع کرد – و این یکی از سختگیرانه ترین موارد در کشور است – اما شامل چندین م .لفه دیگر ضد سقط جنین است.

این قانون بلافاصله توسط دادگاه فدرال فدرال چند ساعت پس از امضای قانون به قانون ، مسدود شد.

با این حال ، تصمیم دادگاه تجدیدنظر مدار 6 به دولت اجازه می دهد تا دلیل ممنوعیت ها را در حالی که گروه های حقوق سقط جنین در دادگاه خود علیه این قانون ادامه می دهند ، اعمال کند.

شاکیان ، که شامل ارائه دهندگان سقط جنین تنسی توسط گروه های حقوق باروری است ، معتقد بودند که این ممنوعیت به طور نامناسب مبهم است ، اما دادگاه مخالف است.

در حال حاضر ، بیش از دوازده ایالت به همین دلیل ممنوعیت های اعمال شده را دارند.

نانسی نورثوپ ، رئیس و مدیرعامل مرکز حقوق باروری ، در بیانیه ای گفت: “این ممنوعیت ها فقط روشی دیگر است که سیاستمداران ضد سقط جنین سعی در محدود کردن حق قانونی مراقبت از سقط جنین و ایجاد انگ دارند.” “تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ، چه موقع باید بارداری را ادامه داد یا خاتمه داد ، بهتر است توسط فرد و خانواده آنها اتخاذ شود.”

دفتر دادستان کل کشور در بیانیه ای گفت که آنها “از لغو دستور دادگاه بدوی از مدار ششم قدردانی می کنند” و منتظر ادامه دفاع از قانون هستند.

لی در بیانیه ای گفت: “قانون ما سقط جنین را بر اساس نژاد ، جنسیت یا تشخیص سندرم داون كودك ممنوع كرده و تصمیم دادگاه جان انسان ها را نجات خواهد داد.” “محافظت از آسیب پذیرترین مردم تنسی ارزش جنگیدن را دارد.”

بلافاصله پس از صدور رای دادگاه تجدیدنظر ، وکلای شاکی تقاضای صدور قرار منع تعقیب موقت در دادگاه فدرال فدرال را برای جلوگیری از ممنوعیت دلیل مجدداً مطرح کردند ، اما این بار استدلال کرد که قانون به طور غیرقانونی ممنوعیت یک بیمار را برای “سقط جنین قابل پیشگیری از نظر قانون اساسی” منع کرده است. مراقبت.”

وکلای مدافع نوشتند: “(مدار ششم) فقط به ادعاهای مبهم شاکیان رسیدگی کرد و صریحاً از صدور هیچ حکمی در مورد ادعاهای شاکیان مبنی بر اینکه” ممنوعیت دلیل “حق قانون اساسی بیماران را برای سقط جنین قبل از زنده ماندن نقض می کند ، امتناع ورزید.”

دادگاه از عصر جمعه حکمی در مورد آن صادر نکرده بود.

سندرم داون یک ناهنجاری ژنتیکی است که باعث تأخیر در رشد و شرایط پزشکی مانند نقص قلب و مشکلات تنفسی و شنوایی می شود.

طبق انجمن ملی سندرم داون ، از هر 700 نوزاد در ایالات متحده تقریباً یكی – یا حدوداً 6000 نفر در سال – با این بیماری متولد می شود كه نتیجه آن بی نظمی كروموزومی است.

نادر بودن این شرایط باعث شده است که گروه های مدافع حق سقط جنین ممنوعیت سندرم داون را به عنوان بخشی از تلاش دیگر قانونگذاران برای ادامه خرد کردن حق بیمار برای سقط جنین انجام دهند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>