تلاش های کلان بلومبرگ برای متزلزل کردن نتایج انتخابات تلاش می کند

واشنگتن (AP) – پس از ریختن بیش از 1.2 میلیارد دلار از ثروت شخصی خود در سیاست های ریاست جمهوری در این انتخابات ، شهردار سابق نیویورک مایک بلومبرگ چیز کمی برای نشان دادن آن دارد.

تنها پیروزی او در طی یک پیشنهاد کوتاه مدت دموکرات ها برای کاخ سفید در قلمرو ساموآ آمریکا بود. و پس از تعهد به خرج كردن “هر آنچه كه لازم است” برای غلبه بر دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، 110 میلیون دلار به فلوریدا ، اوهایو و تگزاس منتقل كرد – تمام ایالت هایی كه جو بایدن رئیس جمهور منتخب از دست داد.

بلومبرگ ، که قبل از روی آوردن به سیاست های انتخاباتی امپراتوری خدمات رسانه ای و مالی ایجاد کرد ، مدتها است که 55 میلیارد دلار از ثروت تقریبی خود را برای بازی در مقام سلطنت استفاده کرده است ، بدون نامزد کمبود نامزد و جلب رضایت.

با این وجود وی پس از ریختن 1.1 میلیارد دلار به کارزار انتخاباتی خود ، تا سپتامبر صبر کرد تا نذر خود را برای خرج کردن برای ترامپ ترمیم کند. سرمایه گذاری وی به ویژه در فلوریدا ناامید کننده بود ، یک ایالت میدان نبرد که به طور معمول با حاشیه هایی با تیغ ریز تصمیم گیری می شود اما ترامپ امسال با 3.4 واحد درصد برنده شد.

این نمایش می تواند سوالاتی را در مورد توانایی بلومبرگ در استفاده از منابع مالی عظیم خود برای تحت تأثیر قرار دادن سیاست در آینده ایجاد کند. برخی از دموکرات ها اکنون از عرفانی که مدتها عملیات سیاسی بلومبرگ را پوشانده است ، که خود را به عنوان زیرک ، بی روح و مبتنی بر داده ها هنگام تصمیم گیری در مورد چگونگی سرمایه گذاری در مبارزات تبلیغ می کند ، سوال می کنند.

وی در مورد قرار دادن 100 میلیون دلار برای فلوریدا سر و صدا كرد. ما تا شش هفته دیگر هیچ یک از این پول ها را ندیدیم. ” “بله ، او خیلی هزینه کرد. اما این به چگونگی و زمان صحبت ما با رای دهندگان برمی گردد. خیلی دیر شده بود و امواج هوا از قبل اشباع شده بودند. “

مطالب دیدنی  حمل اثاثیه منزل - اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل

کمپین 2020 ثابت کرد که پول همیشه به رای تبدیل نمی شود. قدرت های جمع آوری کمک مالی مانند جیمه هریسون ، نامزد سنای دموکرات در کارولینای جنوبی کاملاً شکست خورد.

مشاوران بلومبرگ می گویند این بی انصافی است که وی را به دلیل عدم تلاش کافی برای بایدن در فلوریدا مقصر قلمداد کنیم. آنها متذکر می شوند که هیچ کس در نزدیکی او مبلغی را که هزینه برنامه های بسیج رأی دهندگان و تبلیغات را پرداخت کرده است ، در جایی نزدیک اهدا نکرد. و بلومبرگ تنها دموکرات یا گروهی نبود که منابع خود را به ایالت تعهد می کرد ، هرچند که او از تبلیغات سهمی بیش از حد دریافت کرد.

کوین شیکی ، یکی از مشاوران ارشد سیاسی بلومبرگ ، گفت: “دشوار است کسی را که چهره ای صاف داشته باشد ، بگوید که مایک بلومبرگ در فلوریدا به اندازه کافی کار نکرده است.” “فلوریدا همیشه ایالتی بود که پیروزی آن در برابر دونالد ترامپ برای یک دموکرات را دشوار می دانستیم.”

جمهوری خواهان و دموکرات ها می گویند عملکرد ضعیف بایدن در میان مردم لاتین در سه شهرستان دموکرات در جنوب فلوریدا به از دست دادن وی در این ایالت کمک کرده است. ماه ها جمهوری خواهان حملاتی تاول زده علیه بایدن و دیگر دموکرات ها انجام دادند و آنها را به پذیرش سوسیالیسم متهم کردند. به نظر می رسد که آنها با جمعیت قابل توجهی از رای دهندگان کوبا و ونزوئلا در منطقه طنین انداز شده اند.

کم ساوج ، استراتژیست جمهوری خواه و مشاور شهردار شهرستان میامی ، کارلوس گیمنز ، که دبی موکارسل-پاول ، نماینده دموکرات را در انتخابات 3 نوامبر برکنار کرد ، گفت: “شما دیدید که گروه های دموکراتیک تلاش می کنند زنگ خطر را به صدا درآورند.” “هنگامی که شما در یک مهمانی کوکتل در نیویورک یا واشنگتن دی سی هستید ، و مردم در مورد معنای سوسیالیسم گفتگو می کنند ، برای آنها دشوار است درک کنند که این در واقع معنای متفاوتی در جنوب فلوریدا دارد ، زیرا این افراد از طریق آن زندگی کرده اند. “

مطالب دیدنی  هدرز چیست و چه نقشی در افزایش قدرت موتور دارد؟

کمیته اقدام سیاسی فوق العاده بلومبرگ ، Independence USA ، همچنین بیش از 6 میلیون دلار در تگزاس و کمی بیش از 4 میلیون دلار در اوهایو برای تبلیغات حمایت از بایدن در هفته قبل از انتخابات هزینه کرد ، بر اساس اطلاعات شرکت ردیابی تبلیغات Kantar / CMAG. بایدن بیش از 8 درصد اوهایو را از دست داد. ترامپ نزدیک به 6 درصد تگزاس را از آن خود کرد.

بلومبرگ در دوره های قبلی انتخابات موفقیت های بیشتری کسب کرده است.

در سال 2018 ، او به خاطر اهدا ده ها میلیون دلار برای کمک به دموکرات ها برای پس گرفتن مجلس ، مورد ستایش قرار گرفت. و خیرخواهانه بودن وی به دلایلی از جمله کنترل اسلحه و مبارزه با تغییرات آب و هوایی موجب حسن نیت وی شد.

امسال یکی از گروههایی که وی تأسیس و سرمایه گذاری کرد ، Everytown for Gun Safety ، متعهد شد 60 میلیون دلار در انتخابات هزینه کند و بلومبرگ همچنین 60 میلیون دلار دیگر برای حمایت از دموکرات ها در مسابقات مجلس و همچنین 11.4 میلیون دلار به اکثریت مجلس نمایندگان PAC ، Super PAC بزرگ دموکرات به انتخاب دموکرات ها در مجلس کمک می کند.

دموکرات ها در روز انتخابات کرسی های مجلس را از دست دادند و نتوانستند اتاق های ایالتی را که هدف خود قرار داده بودند تلنگر کنند.

هنوز هم بلومبرگ بعضاً در حزب اختلاف نظر ایجاد کرده است.

وی که در ابتدا دموکرات بود ، قبل از اولین نامزد شدن برای شهردار شهر نیویورک در سال 2000 جمهوری خواه شد. وی در سال 2007 حزب جمهوری خواه را ترک کرد و تا زمان ثبت نام مجدداً به عنوان دموکرات سال گذشته به هیچ یک از طرفین وابسته نبود.

از نظر بسیاری از ترقی خواهان ، ثروت و سالهای حضور وی در وال استریت وی را به عنوان مظهر فشار شرکتی دموکرات ساخته است که اهداف سیاسی آنها را محدود کرده است. در طی پیشنهاد خود برای کاخ سفید ، وی به دلیل تلاش برای خرید “مسابقه” بارها توسط رقبا مانند سن. برنی سندرز از ورمونت و الیزابت وارن از ماساچوست مورد حمله قرار گرفت.

مطالب دیدنی  باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

برخی از شرارت ها نیز ناشی از خروج وی از مسابقه است ، زمانی که وی کارکنان ستاد انتخاباتی خود را که قول داده بود تا ماه نوامبر استخدام کند ، اخراج کرد.

و پس از آنکه وی در ابتدا 18 میلیون دلار بودجه کمپین باقیمانده را به کمیته ملی دموکرات منتقل کرد ، بسیاری از رهبران و خیرین احزاب این س toال را مطرح کردند که آیا او به تعهد خود برای گذراندن شکست بزرگ ترامپ با کم شدن ماهها امان می دهد یا خیر.

ربکا کاتز ، استراتژیست مترقی و دستیار سابق رهبر سابق اکثریت سنا ، هری رید ، D-Nev ، گفت: “قبل از اینکه دستگاه های دموکراتیک بخواهند چپ را مقصر آنچه در روز انتخابات اتفاق افتاده است ، باید با مایکل بلومبرگ صحبت کنند.” “پس از نذر كردن كه” هر آنچه لازم باشد “را خرج كند ، او در بیشتر انتخابات ناپدید شد.”

شیکی ، مشاور بلومبرگ ، گفت که منتقدان تلاش وی در فلوریدا این تصویر بزرگ را نمی بینند. وی گفت: سرمایه گذاری بلومبرگ گروه های دموکرات را آزاد کرد تا در مکان های دیگر هزینه کنند ، در حالی که مبارزات تنگاتنگ ترامپ را مجبور به صرف هزینه های بیشتر در فلوریدا کرد ، که این امر باعث کاهش هزینه های آنها در میدان های نبرد ایالت گریت لیک شد که بایدن برنده شد.

شیکی گفت: “در پایان روز ، یک پیروزی یک پیروزی است و جو بایدن از ژانویه کار خود را آغاز می کند و دونالد ترامپ نیز آنجا را ترک می کند.” “ما نسبت به تصمیمی که گرفتیم ، دلایلی که گرفتیم و نتیجه نهایی کاملاً خوب است.”