ترکیه تعداد روزانه بیماران جدید COVID-19 را گزارش می کند

آنکارا ، ترکیه (AP) – ترکیه بیشترین تعداد روزانه مبتلایان به COVID-19 را به عنوان اولین منع رفت و آمد در هفته آخر هفته این کشور از زمان اجرایی شدن ماه ژوئن ، ثبت کرده است.

وزارت بهداشت گفت 5،532 نفر با علائم در 24 ساعت تشخیص داده شدند ، حدود 400 نفر بیشتر از ثبت شده در روز گذشته در آوریل. دولت ترکیه موارد تایید شده ویروس کرونا را که شامل افراد بدون علائم COVID-19 است ، به طور علنی گزارش نمی کند ، سیاستی که به دلیل پوشاندن دامنه واقعی شیوع ملی مورد انتقاد قرار گرفته است.

وزیر بهداشت Fahrettin Koca در توئیتی گفت: “تعداد بیماران جدی و تلفات ما نیز آسیب می رساند.”

در حال حاضر تعداد کل بیماران گزارش شده در این کشور 440805 نفر است. ترکیه روز شنبه همچنین 135 مورد مرگ دیگر به دلیل COVID-19 گزارش داد و شمار کشته های خود را از مارس به 12،219 رساند.

دستور منع رفت و آمد در ساعت 8 عصر شنبه ، یک روز پس از دستور تعطیل شدن رستوران ها ، کافه ها و سایر مشاغل ، اجرا شد. دولت در تابستان محدودیت های پیشگیری از عفونت را لغو کرد ، اما رجب طیب اردوغان رئیس جمهور هفته گذشته با افزایش تعداد بیماران محدودیت های جدیدی را اعلام کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>