به یاد “مرد مردم” غنا

جری راولینگز در سال 2001
جری راولینگز در سال 2001

ستار flight سابق پرواز غنا ، ستوان پیشین پرواز جری جان رولینگز ، که روز پنجشنبه درگذشت ، برای شخصیت نسلی مانند من که در اواخر دهه 1970 متولد شد ، شخصیت با نفوذی بود.

در زمان ورود وی به سیاست ملی ، غنا در معرض کمبود مواد غذایی و اوضاع وخیم اقتصادی بود که منجر به تورم بی نظیر شده بود. مردم او را به عنوان مثال به یادگار می آورند. وقتی او حاضر شد درگیر شد.

به یاد دارم که او را به عنوان یک پسر بچه در برنامه خبری عصرانه روزانه در تلویزیون سیاه و سفید تماشا می کردم.

بلندگوی املایی

کلیپ های ویدئویی نشان می داد که یک افسر کمربند با لباس نظامی ، تیم های اصلی داوطلب در حال چکش زدن در ناخن و بالا بردن تخته های چوب در محل برای ساخت مسیرهای ریلی مورد نیاز برای خرید دانه های کاکائو از مزارع در اعماق کشور تا بندرها برای کسب درآمد صادراتی بسیار مورد نیاز است.

جمعیت به شنیدن او در حال تنبیه نخبگان سیاسی برای رکود اقتصادی ، بی انضباطی و فساد اقتصادی غنا رسیدند.

گری راولینگز در سال 1982 برای طرفداران خود سخنرانی می کند
سخنرانی در راهپیمایی شورای انقلابی نیروهای مسلح در حوالی آکرا

او یادداشت های کاغذی تهیه شده توسط دستیاران خود را جمع می کرد و – با مکث و شکوفایی چشمگیر – بسته به منطقه ای که از آن بازدید کرده بود ، با شور و علاقه به زبان انگلیسی و یکی از بسیاری از زبان های محلی صحبت می کرد.

مردم با اشاره و پیام دادن به پیام اصلی خود مبنی بر پایان دادن به بی انضباطی و فساد ، اشاره می کردند ، بدن او را تاب می داد ، غر می زد و گاهی شوخی می کرد.

مطالب دیدنی  طراحی سایت در کرج

همچنین ممکن است به موارد زیر علاقه داشته باشید:

تصاویر اخیر نشان می دهد که یک دولت سالخورده مسن در خیابان های پایتخت ایستاده است و به رانندگان بی نظمی که قوانین ترافیک را در حین عبور از شبکه کنترل می کردند ، پارس می کند.

در 30 سالگی او پس از رهبری کودتای نافرجام نظامی در سال 1979 محاکمه شد و از او س whyال شد که چرا این کار را انجام داده است؟ افسر جوان پاسخی داد که محبوبیت بیشتر وی را بیشتر کرد.

وی گفت: من متخصص اقتصاد نیستم و كارشناس حقوقی نیستم ، اما در كار با معده خالی متخصص هستم در حالی كه می دانم وعده غذایی بعدی از كی و از كجا خواهد آمد.

“من می دانم که خواب رفتن با سردرد ، بخاطر کمبود غذا در معده چه حسی دارد.”

نظرات تقسیم شده

“صحت ، شفافیت و پاسخگویی” کلماتی بود که وی مرتباً برای توصیف استانداردی که از صاحبان مناصب عمومی انتظار داشت استفاده می کرد.

منتقدان وی اظهار داشتند که او از این انتظارات کوتاه است. آنها او را به نقض حقوق بشر ، از جمله اعدام سه رئیس سابق دولت و ارتش متهم به خرابکاری اقتصادی ، سو abuse استفاده از قدرت برای جمع آوری ثروت و سو mis استفاده از وجوه دولتی متهم می کنند.

جری راولینگز در سال 1987
جری راولینگز در سال 1987

خانواده های یتیم قضات دادگاه عالی و دیگر افرادی که با تیراندازی اعدام شدند آن دوران را با درد و رنج فراوان به یاد می آورند.

مخالفان سیاسی همچنین دولت وی را به عدم تحمل مخالفت متهم کردند ، در حالی که فعالان حقوق بشر از دستگیری و زندانی کردن رهبران مخالف خشمگین بودند.

مطالب دیدنی  هدرز موتور B3 (پراید قدیم) - سام تیونینگ

وی مدیون ثبات سیاست آشفته و اقتصادی غنا در اواخر دهه 1970 و به جا گذاشتن میراث دموکراسی پس از 20 سال است. منتقدان او اما وی را بخاطر بی ثباتی متعاقب کودتای 1979 متهم می کنند.

برای معالجه به خارج از کشور نرفت

به گزارش خبرخودرو ، راولینگز به عنوان یکی از معدود دولتمردان آفریقایی که هرگز ارتباط خود را با انسان عادی از دست نداد ، به یادگار مانده است.

حضورهای عمومی تصادفی وی ، جایی که با تشویق جمعیت در خیابان ها مورد هجوم قرار خواهد گرفت و اعتقادات محکم وی در مورد پایان دادن به بی انصافی در جامعه ، ادای احترام به یاد او است.

این واقعیت که او در یک بیمارستان عمومی در هنگام مرگ رهبران آفریقایی که به طور معمول برای مراقبت های فوری به خارج از کشور پرواز می کنند ، درگذشت ، بیانگر میراث ستوان پرواز جری جان راولینگز به عنوان یک مرد مردم است.