به روز رسانی 2- لولای برزیل می گوید با پوتین در مورد جنگ صحبت کرده و دعوت انجمن اقتصادی را رد کرده است.

(جزئیات را در پاراگراف های 3 و 5 اضافه می کند)

سائوپائولو، 26 می (رویترز) – رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، روز جمعه گفت که با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود تماس تلفنی داشته و بر تمایل خود برای برقراری گفتگوهای صلح با هر دو طرف جنگ در اوکراین تاکید کرده است.

لولا در توییتی نوشت که او همچنین از پوتین برای دعوت برای شرکت در یک مجمع اقتصادی در سن پترزبورگ تشکر کرده است، اما مجبور شد آن را رد کند زیرا “در حال حاضر نمی تواند از روسیه بازدید کند.”

لولا پس از گفت‌وگو با شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین در اوایل این هفته، افزود: من بر تمایل برزیل، همراه با هند، اندونزی و چین برای گفت‌وگو با هر دو طرف درگیری به منظور دستیابی به صلح، تاکید کردم.

کرملین این تماس را تایید کرد و گفت که پوتین به لولا گفت که روسیه آماده گفتگو در مورد اوکراین است.

لولا خود را به عنوان میانجی صلح برای پایان دادن به جنگ معرفی کرده است، جنگی که با حمله روسیه به همسایه خود در فوریه 2022 آغاز شد.

پیشنهاد او بر اساس سنت برزیل مبنی بر عدم مداخله و بی طرفی، از گروهی از کشورهایی که درگیر جنگ نیستند، خواستار مشارکت روسیه و اوکراین در گفت وگو می شود.

انتظار می‌رفت که رهبر چپ‌گرایان با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در حاشیه اجلاس سران گروه هفت در ژاپن در ماه جاری دیدار کند، اما این دیدار به دلیل برنامه‌ریزی‌ها به شکست انجامید. (گزارش توسط گابریل آرائوجو؛ ویرایش توسط استیون گراتان و مارگریتا چوی)

مطالب دیدنی  3 روشی که احتمالاً می توانید بدون صرف وقت زیاد، تونر را استخراج کنید