با گرم شدن دور دوم سنا در جورجیا ، ایمان پیشتاز است

ATLANTA (AP) – اسقف رجینالد جکسون در یک تجمع رانندگی در خارج از کلیسایی در جنوب غربی آتلانتا به سمت میکروفون قدم گذاشت زیرا صدای او از بلندگو و رادیو به مردم جمع شده در اطراف ، بالای اتومبیل هایی که پارکینگ را پر کرده بودند ، منتقل شد. .

جکسون گفت: “بیایید جورجیا را آبی نگه داریم.” بیایید جون اوسوف ، رافائل وارنوک را به مجلس سنای ایالات متحده انتخاب کنیم. ” رئیس اسقف بیش از 400 کلیسای اسقفی متدیست آفریقایی در جورجیا با بوق زدن شاخ و شادی و تشویق طرفداران ، شکوفائی دامبانی را اضافه کرد: “اگر من شاهد داشته باشم ، کسی می گوید آمین!”

در حالی که جورجیا کانون سیاسی کشور در زمستان پیش از انتخابات دور دوم دوشنبه 5 ژانویه است که تعیین کننده کنترل سنا خواهد بود ، سازماندهی مبتنی بر ایمان در حال گرم شدن است.

مسیحیان محافظه کار در حال پشت سر گذاشتن سنهای جمهوری خواه كلی لوفلر و دیوید پردو هستند ، در حالی كه كلیساهای سیاه و گروههای یهودی متمایل به لیبرال از معارضین دموكرات روحانی رافائل وارنوك و جون اوسوف حمایت می كنند. به نظر می رسد سرنوشت دموکرات ها در ایالتی درهم آمیخته شده است که امسال برای اولین بار در انتخابات ریاست جمهوری از سال 1992 با اختلاف ناچیزی کبود شد.

جکسون گفت: “این رواناب ها بسیار مهم هستند.” “ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که میزان مشارکت مردم کاهش پیدا نمی کند.”

در سراسر جورجیا ، کلیسای اسقفی متدیست آفریقایی برنامه ای را برای اطمینان از اعضای خود و رای دهندگان سیاه پوستان در مرحله دوم برگزار می کند – با تمرکز بر رأی از طریق پست و رای گیری زودهنگام. جکسون در مصاحبه ای گفت ، کشیشان در هر کلیسا هر هفته به ده ها هزار جماعت یادآوری می کنند که برای یک رای غیابی و تاریخ رای گیری زودهنگام درخواست دهند. همچنین هر کلیسای محلی برای اطمینان از اینکه برنامه رأی دادن دارند ، با جماعت پیگیری می کند.

پروژه جدید جورجیا ، یک گروه بسیج رای دهندگان غیر حزبی تاسیس شده توسط استیسی آبرامز دموکرات ، که در سال 2018 برای فرمانداری نامزد شد ، همچنین در حال آماده سازی است تا از نفوذ جوامع ایمانی در جذب مشارکت مردم استفاده کند.

کشیش بیلی هانور ، مدیر سازمان ایمان در این گروه ، گفت که ائتلاف محافظه کار مسیحی ایمان و آزادی – که توسط رئیس سابق GOP جورجیا تأسیس شد – رالف رید – مدتهاست که جورجیا را “به عنوان خانه اصولگرایان انجیلی” در مورد فضای سیاسی قرار می دهد “

“اما حقیقت این است که ، برای مدت زمان طولانی ، یک روحانیون متمایل به عدالت محور ، فعال و م ”ثر وجود داشته است” که در ایالت در مورد حق رأی ، مراقبت های بهداشتی و سایر موارد کار کرده اند ، وی گفت که وارنوک پیش از کاندیداتوری بخشی از این کار بوده است. وارنوک پیشوای ارشد کلیسای باپتیست Ebenezer Atlanta است ، جماعتی که به رهبری روحانی مارتین لوتر کینگ جونیور رهبری می شود.

در همین حال ، لوفلر و پردو می توانند انتظار داشته باشند که از یک پایگاه محافظه کار مسیحی بهره مند شوند که مدت هاست جمهوری خواهان این ایالت را تقویت کرده است. ایمان و آزادی جورجیا را به یکی از سه هدف اصلی هزینه های خود در برنامه 50 میلیون دلاری رأی گیری در انتخابات عمومی تبدیل کرد و برنامه ها سازماندهی برای دور دوم را افزایش داد.

تیموتی هد ، مدیر اجرایی گروه ، در مصاحبه ای گفت: “رای” بشارت در جورجیا بسیار زیاد و بسیار قوی است. “

رئیس خاطرنشان كرد كه در حالی كه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، امسال رأی دهندگان سفیدپوست انجیلی را محکم نگه داشت ، پرودو در انتخابات عمومی ترامپ را در جورجیا اجرا كرد. رئیس گفت ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن با تضاد شخصیت وی با شخصیت ترامپ پیروز برخی از اوانجلیست ها شده است ، اما او اظهار داشت که طرح همان پرونده برای دموکرات ها در برابر لوفلر و پردو دشوارتر است.

یکی دیگر از گروه های محافظه کار متمرکز بر ایمان ، وابسته قانونگذاری شورای تحقیقات خانواده ، در حال برگزاری آموزش ها و جلسات توجیهی کشیش قبل از دور دوم است. گروه ضد سقط جنین ، سوزان بی. آنتونی لیست ، که رئیس جمهور آن به مبارزات انتخاباتی مجدد ترامپ در زمینه ارتباط کاتولیک توصیه کرده بود ، از برنامه 4.1 میلیون دلاری برای تقویت لوفلر و پردو از طریق کمیته اقدام سیاسی شریک خبر داده است.

موضوعات مذهبی در مرحله دوم دور دوم به نقطه تب و تاب انتخاباتی تبدیل شده اند. حزب جمهوری اسلامی گزیده هایی از خطبه های گذشته وارنوک را بازگرداند تا وی را به عنوان حمایت ناکافی از ارتش و همچنین ضد اسرائیل مورد حمله قرار دهد. دموکرات سال گذشته نامه ای را امضا کرد که سیاست اسرائیل در قبال فلسطینیان را با “رژیم های ظالمانه قبلی” مقایسه می کند و در خطبه 2018 از آن انتقاد می کند ، در حالی که خواستار راه حل دو کشور در منطقه است.

وارنوک در یک تبلیغ تلویزیونی که اخیراً منتشر شده است ، عقب نشینی کرد و گفت: این حملات “تلاش برای ترساندن مردم با برداشتن مطالبی است که من بیش از 25 سال از کشیش بودن خود را از متن گفتم”

یک گروه انتقاد از وارنوک به دلیل چپ گرایی بیش از حد به اسرائیل ، ائتلاف یهودی جمهوری خواه ، نیز به نمایندگی از مسئولان حزب جمهوری خواه بسیج می شود.

دموکرات های یهودی در جورجیا با اشاره به سابقه دوستی وی با جامعه یهودی از طریق منبر در Ebenezer پیش بینی کردند که حمله GOP به اسرائیل در پرونده وارنوک از بین برود.

شری فرانک ، رئیس بخش آتلانتا شورای ملی زنان یهودی ، گفت که وی “هیچ تردیدی در موضع (وارنوک) در قبال اسرائیل و یهود ستیزی در جامعه یهودیان ندارد”. گروه فرانک در حال انجام مشارکت رای دهندگان غیر حزبی برای دور دوم است.

دموکرات های یهودی گرجستان همچنین در اوسوف و وارنوک نامزدهایی را می بینند که فشار مشترک آنها برای سنا بر خلاف سنتی از همکاری رهبران سیاه و یهودی در جریان جنبش حقوق مدنی است. وارنوک با خاخام برجسته آتلانتا پیوند دارد که سلف در کنیسه با کینگ نزدیک بود.

مایکل روزنزویگ ، رئیس بخش جورجیا شورای دموکراتیک یهودیان آمریکا ، که هر دو دموکرات را تأیید کرده است ، گفت: “وارنوک” به عنوان وارث میراث کینگ در نظر گرفته می شود. “و تا حدی که یهودیان از حقوق مدنی حمایت می کردند مبارزه و حمایت از (کینگ) ، من فکر می کنم آنها حمایت روحانی وارنوک را نگاه می کنند. “

اوسوف ، که یهودی است ، از وارنوک در برابر انتقادات حزب جمهوری اسلامی نسبت به اسرائیل دفاع کرده و با احترام ارتباط خود را با جان لوئیس ، نماینده فقید ، رهبر حقوق مدنی در جورجیا به خاطر آورد که اوسوف را قبل از مرگ در ژوئیه تایید کرد. در ماه اکتبر ، اوسوف گفت که او و لوئیس در اولین جلسه خود در مورد “پیوند بین جوامع سیاه و یهودی ، راهپیمایی در کنار خاخامها و فعالان جوان یهودی در اواسط دهه 1960 … و چقدر مهم بود که این جوامع گرد هم بیایند. “

___

Schor از واشنگتن گزارش داد.

___

پوشش خبری آسوشیتدپرس از طرف بنیاد لیلی از طریق بنیاد اخبار مذهب پشتیبانی می شود. AP فقط مسئول این محتوا است.