بایدن انتظار داشت که بلینکن را به عنوان وزیر امور خارجه معرفی کند

واشنگتن (AP) – طبق گفته های چند نفر آشنا به برنامه ریزی تیم بایدن ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آنتونی بلینکن را به عنوان وزیر امور خارجه معرفی خواهد کرد.

بلینکن 58 ساله در زمان دولت اوباما به عنوان معاون وزیر خارجه و معاون مشاور امنیت ملی خدمت کرد و روابط نزدیک با بایدن دارد. در صورت معرفی و تأیید ، وی پس از چهار سال که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا اتحاد های طولانی مدت را زیر سال برد ، دولت پیشرو در تلاش برای ورود مجدد روابط ایالات متحده با سایر جهان خواهد بود.

در معرفی نامزد بلینکن ، بایدن از موضوعات خاردار پرهیز می کند که می تواند بر تأیید سنا برای دو نامزد دیگر در لیست کوتاه خود برای برترین دیپلمات آمریکا تأثیر بگذارد: سوزان رایس و سناتور کریس کوونز

رایس با مخالفت قابل توجه GOP و احتمالاً رد در سنا روبرو می شد. وی مدتها مورد هدف جمهوری خواهان بوده است ، از جمله برای اظهاراتی که وی پس از حملات مرگبار 2012 به آمریکایی ها در بنغازی لیبی بیان کرد.

خروج كونز از سنا در حالی صورت می گرفت كه سایر سناتورهای دموكرات در حال بررسی پست های اداری هستند و این حزب امیدوار است كه سنا را دوباره به دست آورد. کنترل نتیجه دو انتخابات دور دوم در گرجستان در ژانویه است.

بایدن به احتمال زیاد نام کابینه خود را به صورت توزیع اعلام خواهد کرد ، بلافاصله گروه هایی از نامزدها که در یک منطقه خاص خاص مانند اقتصاد ، امنیت ملی یا بهداشت عمومی متمرکز شده اند. مشاوران انتقال رئیس جمهور منتخب گفته اند که اولین اعلامیه های کابینه خود را در روز سه شنبه اعلام می کنند.

اگر آن روز بایدن روی امنیت ملی تمرکز کند ، میشل فلورنوی ، کهنه کار مشاغل سیاسی پنتاگون ، گزینه اصلی برای هدایت وزارت دفاع است. جیک سالیوان ، مشاور دیرینه بایدن و هیلاری کلینتون ، نیز برای ایجاد یک سمت عالی از جمله مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ترکیب است.

از طرف خود ، بلینکن اخیراً در یک جلسه توجیهی امنیت ملی با بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور کمالا هریس شرکت کرده و در مورد موضوعات قابل توجه سیاست خارجی در مصر و اتیوپی وزن کشی کرده است.

وزیر امور خارجه بایدن وارث یک نیروی شغلی عمیقاً بی روح و تهی دست در وزارت امور خارجه خواهد بود. دو وزیر امور خارجه ترامپ ، رکس تیلرسون و مایک پمپئو ، مقاومت ضعیفی در برابر تلاش های دولت برای روده آژانس داشتند که تنها با دخالت کنگره خنثی شد.

گرچه این بخش برای سه سال متوالی از کاهش گسترده پیشنهادی بیش از 30٪ در بودجه خود فرار کرد ، اما تعداد قابل توجهی از خروج از رده های سطح متوسط ​​و بالاتر خود را دیده است ، که بسیاری از دیپلمات ها تصمیم به بازنشستگی یا ترک خارج از کشور دارند خدمات با توجه به محدودیت چشم انداز پیشرفت تحت مدیریتی که به اعتقاد آنها برای تخصص آنها ارزشی ندارد.

بلینکن ، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و دانشکده حقوق کلمبیا و حضور طولانی مدت در سیاست خارجی دموکرات ها ، خود را با بسیاری از مقامات ارشد امنیت ملی سابق که خواستار سرمایه گذاری مجدد بزرگ در دیپلماسی آمریکا و تأکید مجدد بر تعامل جهانی هستند ، هماهنگ کرده است.

بلینکن در سپتامبر به آسوشیتدپرس گفت: “دموکراسی در سراسر جهان در حال عقب نشینی است ، و متأسفانه در خانه نیز به دلیل اینکه رئیس جمهور هر روز دو به چهار به نهادهای خود ، ارزشها و مردمش می رود ، عقب نشینی می کند.” دوستان ما می دانند که جو بایدن می داند آنها چه کسانی هستند. دشمنان ما نیز چنین کنند. این تفاوت در روز اول احساس می شود. “

بلینکن قبل از اینکه مدیر کارمندان کمیته روابط خارجی سنا باشد ، زمانی که بایدن رئیس هیئت مدیره بود ، در زمان شورای کلینتون در شورای امنیت ملی فعالیت می کرد. در سالهای اولیه دولت اوباما ، قبل از انتقال به وزارت امور خارجه برای خدمت به عنوان معاون وزیر امور خارجه جان کری ، بلینکن به شورای امنیت ملی بازگشت و معاون وقت رئیس جمهور بایدن بود.

بایدن متعهد شده است متنوع ترین دولت در تاریخ معاصر را ایجاد کند و او و تیمش اغلب در مورد تمایل دولت او برای انعکاس آمریکا صحبت می کنند. او را تحت نظر قرار می دهند تا ببیند آیا با معرفی اولین زن به رهبری پنتاگون ، وزارت خزانه داری یا وزارت امور سربازان قدیمی ، یا اولین آمریکایی آفریقایی تبار در راس وزارت دفاع ، وزارت داخله یا خزانه داری تاریخ خود را به ثبت می رساند یا خیر؟ بخش

ران کلین ، رئیس دفتر جدید بایدن ، روز یکشنبه گفت که امتناع دولت ترامپ از ایجاد راهی برای دسترسی تیم بایدن به اطلاعات اصلی در مورد آژانس ها و دلارهای فدرال برای انتقال ، از برنامه ریزی ها ، از جمله روند انتخاب کابینه ، می گذرد. اداره خدمات عمومی ترامپ هنوز تصدیق نکرده است که بایدن در انتخابات پیروز شد – عزمی که می تواند این سد راه ها را برطرف کند.

وی گفت: “ما در شرایطی نیستیم كه بتوانیم بررسی كنیم پیشینه نامزدهای هیئت دولت. و بنابراین تأثیرات مشخصی وجود دارد. این تأثیرات هر روز افزایش می یابد ، “کلین به” این هفته “به ABC گفت.

حتی برخی از جمهوری خواهان در روزهای اخیر با ترامپ رابطه قاطعانه برقرار کرده و وی را برای شروع انتقال فراخوانده اند. سن کوین کرامر از داکوتای شمالی ، لامار الکساندر از تنسی ، پت تومی از پنسیلوانیا و لیزا مورکوفسکی از آلاسکا به لیست در حال رشد پیوستند. کریس کریستی ، فرماندار سابق جمهوریخواه از نیوجرسی ، یکی از طرفداران دیرینه ترامپ ، به ABC گفت که زمان آن رسیده است که رئیس جمهور از اختلاف نظر در نتیجه جلوگیری کند و تیم حقوقی ترامپ را که به دنبال لغو انتخابات است ، “یک خجالت ملی” خواند.

در همین حال ، برنامه ریزی برای مراسم تحلیف اصلاح شده همه گیر در تاریخ 20 ژانویه در حال انجام بود. کلین گفت که تیم بایدن در حال رایزنی با رهبران دموکرات در مجلس و سنا در مورد برنامه های آنها است.

وی افزود: “آنها در تلاشند تا مراسم افتتاحیه ای را برگزار كنند كه از اهمیت و مفهوم نمادین آن لحظه احترام می گذارد ، اما منجر به شیوع بیماری نمی شود. این هدف ماست. ”

___

جولی پیس ، نویسندگان آسوشیتدپرس ، در واشنگتن ، الكساندا جافه در ویلمینگتون ، دلاور و بیل بارو در آتلانتا در تهیه این گزارش مشاركت داشتند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>