“انگلیس جهانی” از بودجه کمکی کمک می کند

بریتانیا روز پنجشنبه پس از طغیان اعتراضات مبنی بر عقب نشینی تهدید کننده زندگی برای جاه طلبی های دولت برای ایفای نقش جهانی پس از Brexit ، از کاهش شدید برنامه ریزی شده در بودجه کمک های خارج از کشور خود دفاع کرد.

دولت محافظه کار بوریس جانسون ، نخست وزیر بوریس جانسون ، با نقض وعده های مانیفست انتخاباتی ، به دلیل شیوع ویروس کرونا ، نیاز به کاهش هزینه های کمک ها دارد.

اما منتقدان خاطرنشان كردند كه وزارت خزانه داری در حال آزاد كردن میلیاردها جای دیگر برای اولویت های دیگر ، از جمله هزینه های نظامی است ، حتی در حالی كه به طور كلی فقر همه گیر در بودجه را مطرح می كند.

یک وزیر کوچک در وزارت امور خارجه در اعتراض به این کار پست خود را ترک کرد.

وزیر امور خارجه دومنیک راعب اصرار داشت که این قطع با توجه به بحران اقتصادی ناشی از Covid-19 موقتی است و قول داد که در رهبری انگلیس از اولویت های کمک مانند آموزش دختران ، رفع گرسنگی و برنامه های بهداشتی پیشگیرانه عقب نشینی نکند.

راآب به پارلمان گفت: “حتی در سخت ترین زمان های اقتصادی ، ما به این مأموریت ادامه خواهیم داد ، و همچنان هدایت خواهیم کرد.”

مبلغ از دست رفته برای کمک هزینه تقریبا 4 میلیارد پوند (5.3 میلیارد دلار) از بودجه 15 میلیارد پوندی است – همان مبلغی که به یک صندوق توسعه جدید برای شمال انگلیس اعطا می شود ، جایی که محافظه کاران جانسون در انتخابات سال گذشته با قول ” Brexit انجام شود. “

مارک شرد ، مدیر اجرایی گروه کمک جهانی World Vision UK ، گفت که اولویت های هزینه های دولت “هزینه زندگی” را به همراه خواهد داشت درست زمانی که آماده شود ریاست G7 را برگزار کند و اجلاس های جهانی در مورد تغییر اقلیم و آموزش سال آینده را میزبانی کند.

وی گفت: “تعهد انگلیس برای پایان دادن به فقر در سراسر جهان همیشه چیزی بوده است که ما می توانیم به آن افتخار کنیم ، اما درست در زمانی که رهبری جهانی به بیشترین نیاز نیاز دارد ، ما عقب می رویم.”

وی افزود: با قطع کمک ها ، دولت “حق خود را برای گفتگو در مورد” بریتانیا جهانی “که جهان را رهبری می کند ، سلب کرد.”

با این حال ، راآب بریتانیا اهداف نشست G7 و COP26 را مورد تأکید قرار داد و گفت که 2021 “یک سال رهبری انگلیس جهانی به عنوان یک نیروی خیر در سراسر جهان خواهد بود”.

– چین ، روسیه و “خلاu” –

انتقادات از سوی رهبران مذهبی از جمله اسقف اعظم کنتربری جاستین ولبی ، رهبر کلیسای جهانی آنگلیکان ، که آن را “شرم آور و نادرست” خواند ، و همچنین پنج نخست وزیر سابق است.

بیشتر از همه برای جانسون پیش از رای گیری در پارلمان برای اصلاح هدف کمک ، چندین محافظه کار برای پیوستن به احزاب مخالف صف را شکستند و قول دادند که با آن مخالفت کنند ، و خاطرنشان کردند که انگلیس خطرات سقوط ریاست جمهوری جو بایدن در ایالات متحده را دارد.

توبیاس الوود ، رئیس کمیته دفاع مجلس عوام ، به پارلمان گفت: “با توجه به اینکه رئیس جمهور منتخب بایدن متعهد به دوره جدیدی از رهبری غرب است ، در اینجا ما در آستانه آغاز ریاست جمهوری G7 خود با کاهش بودجه کمک های خارج از کشور خود هستیم.”

نماینده محافظه کار گفت: “پایین آمدن برنامه های قدرت نرم ما در برخی از فقیرترین نقاط جهان باعث ایجاد خلا می شود که فقر و بی ثباتی را بیشتر می کند.”

“به احتمال زیاد شاهد خواهیم بود که چین و روسیه با جایگزینی ما ، نفوذ اقتدارگرایانه خود را گسترش می دهند.”

اندرو میچل ، دبیر پیشین توسعه بین الملل گفت که این کاهش “علت 100000 مرگ قابل پیشگیری ، عمدتا در میان کودکان” خواهد بود.

دولت می گوید که با شروع فصل جدیدی در خارج از اتحادیه اروپا ، دیگر تعهدات جهانی را پس نمی زند ، تا حدی به مشارکت آن در تحقیقات و توزیع غیرانتفاعی آینده واکسن علیه Covid-19 اشاره می کند.

مقامات گفتند كه بودجه كمك در 10 میلیارد پوند سنگین باقی خواهد ماند و رتبه بالایی در باشگاه G7 کشورهای ثروتمند دارد.

ریشی سوناک ، وزیر دارایی به اسکای نیوز گفت که انگلیس به دلیل همه گیری همه گیر با “وضعیت اضطراری اقتصادی” روبرو است.

وی افزود: “من فکر نمی کنم کسی بتواند سطح حمایت ما از فقیرترین کشورها را به عنوان چرخاندن پشت توصیف کند.”

jit / phz / lc

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>