اسکات اطلس ، مشاور علمی ترامپ ، کار خود را در کاخ سفید ترک کرد

واشنگتن (AP) – دکتر اسکات اطلس ، مشاور علمی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا که نسبت به اقدامات کنترل ویروس کرونا تردید داشت ، پست خود را در کاخ سفید ترک می کند.

یک مقام کاخ سفید تأیید کرد که متخصص نورورادیولوژیست دانشگاه استنفورد ، که هیچ تجربه رسمی در زمینه بهداشت عمومی یا بیماری های عفونی نداشت ، در پایان انتصاب دولت موقت خود استعفا داد. اطلس در توییتی عصر دوشنبه خبر را تأیید کرد.

تابستان تابستان به کاخ سفید پیوست و در آنجا با دانشمندان برجسته دولت ، از جمله دکتر آنتونی فاوسی و دکتر دبورا بیرکس درگیر شد ، زیرا در برابر تلاش های شدیدتر برای مهار همه گیر COVID-19 که منجر به کشته شدن بیش از 267000 آمریکایی شد ، مقاومت کرد.

اطلس با کارشناسان دولت و اجماع قریب به اتفاق جامعه علمی برای انتقاد از تلاش برای تشویق پوشش صورت برای کند کردن شیوع ویروس ، قطع رابطه کرده است. او چند هفته پیش در توییتر با تشویق مردم به “قیام” در برابر سیاست های ایالت ، به آخرین محدودیت های ویروس میشیگان پاسخ داد.

نظرات وی همچنین استنفورد را وادار به صدور بیانیه ای با فاصله گرفتن از عضو هیئت علمی کرد و گفت اطلس “نظراتی را بیان کرده است که با رویکرد دانشگاه در پاسخ به همه گیری مغایرت دارد.”

این دانشگاه 16 نوامبر گفت: “ما از استفاده از ماسک ، فاصله اجتماعی و انجام نظارت و آزمایش تشخیصی پشتیبانی می کنیم.” ما همچنین به اهمیت پیروی دقیق از راهنمایی های مقامات بهداشت محلی و ایالتی اعتقاد داریم. “

اطلس در نامه استعفا از نقش خود دفاع كرد و گفت: “من نمی توانم زمانی را در نظر بگیرم كه حفاظت از علم و بحث علمی فوریت بیشتری داشته باشد.”

اطلس به عنوان “کارمند ویژه دولت” استخدام شد که خدمات وی را به 130 روز در یک سال تقویمی محدود کرد – مهلتی که این هفته به آن رسید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>