استیسی آبرامز بخاطر تقویت دموکراتها در جورجیا اعتبار یافت

آتلانتا (استرالیا) – استیسی آبرامز سالها تلاش کرد تا بازیکنان قدرت سیاسی را متقاعد کند که جورجیا یک میدان جنگ واقعی دو حزب است ، یک کشور عمیق جنوبی که در آن چپ می تواند در صورت سازماندهی رای دهندگان سیاه پوست ، دیگر رای دهندگان پراکنده و عذرخواهی به دلیل دموکرات بودن ، رقابت کند.

حق با او بود

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در شرف تبدیل شدن به اولین نامزد دموکرات ریاست جمهوری است که پس از نزدیک به سه دهه دولت را اداره می کند. پس از آنکه نامزدهای دموکرات چالش های شدیدی را در برابر مقامات جمهوری خواه به وجود آوردند ، دو کرسی ایالت سنای ایالات متحده در حال دور زدن است و نتیجه مشخص می شود که کدام حزب اتاق را کنترل می کند.

آبرامز ، کاندیدای یکبار استاندار جورجیا که شاید به عنوان صدای اصلی ملت در زمینه رای گیری تبدیل شده است ، به دلیل هموار کردن راههای متفرقه اعتبار دارد. او میلیون ها دلار برای سازماندهی و ثبت صدها هزار رای دهنده جمع کرد و از شخصیت والای خود برای تمرکز حزب بر دولت استفاده کرد.

دوبوز پورتر ، رئیس سابق حزب دموکرات جورجیا و مربی آبرامز گفت: “کار زیادی در این زمینه انجام شده است ، اما استیسی واقعاً معمار آن چیزی است که در جورجیا ساخته شده است.”

انتخابات این هفته اوج یک تغییر سیاسی در دهه های اخیر است. مزیت GOP به تدریج از بین رفته است زیرا آتلانتا و حومه اطراف آن رشد انفجاری جمعیتی را تجربه می کنند.

آبرامز گفت که او این لحظه را در بسیاری از دوره های انتخاباتی دیده است.

وی کمی قبل از انتخابات در مصاحبه ای گفت: “گرجستان سالها استعداد بالقوه دارد.” “این فقط این چرخه را شروع نکرد. این کاری بوده است که نزدیک به یک دهه است در حال انجام است و من فقط افتخار می کنم که شاهد به ثمر رسیدن آن هستم و سرانجام سطح سرمایه گذاری شایسته خود را دریافت می کنم. “

این موفقیت دامن زدن به گمانه زنی در مورد چشم انداز آینده او است. برخی از تشویق کنندگان وی او را به عنوان رئیس کمیته ملی دموکرات یا تصدی پست برجسته ای در دولت بایدن تصور می کنند. کسانی که به آبرامز نزدیک هستند ، احتمالی ترین اقدام بعدی وی را بازی برگشت با برایان کمپ ، فرماندار جمهوری خواه ، در سال 2022 می دانند.

او مبارزات انتخاباتی خود را در سال 2018 به پایان رساند بدون اینکه صراحتاً شکست خود را از کمپ قبول کند. وی ادعا كرد كه سرکوب سیستماتیک رای دهندگان توسط مقامات انتخابات ایالتی ، از جمله كمپ ، كه در آن زمان وزیر خارجه جورجیا بود و بر رقابت او با آبرامز نظارت می كرد ، بود.

كمپ با قاطعیت هرگونه تخلف را انكار كرد ، اما اختلافات منجر به تمركز بیشتر بر سیستم انتخابات ایالت و توجه دموكراتها به ثبت نام رأی دهندگان ، آموزش و مشاركت مردم را شدت بخشید. آبرامز پس از از دست دادن خود ، برای جمع آوری پول برای سازماندهی رای دهندگان ، Fair Fight را تشکیل داد.

مبارزات انتخاباتی 2018 یک تغییر قابل توجه در رویکرد کلی دموکرات های جورجیا را نشان داد.

در سال 2014 ، هنگامی که پورتر برای اولین بار به حزب ملی اصرار کرد که باید ایالت وی به عنوان یک میدان جنگ در حال ظهور بودجه تأمین شود ، دموکرات ها نامزدهایی با هویت مرکزگرا را معرفی کردند. جیسون کارتر ، نوه فرماندار یک باره و رئیس جمهور سابق جیمی کارتر ، یک فرماندار فعلی جمهوری خواه را به چالش کشید. میشل نون ، دختر سناتور سابق سام نون ، برای یک کرسی آزاد سنا معرفی شد.

این نمایشنامه ای برای رأی دهندگان سفیدپوست بود که در دهه های گذشته از زمانی که کارتر بزرگ و نون بزرگ چهره های سیاسی غالب جورجیا بودند ، به جمهوری خواهان می رفتند. این بدبختانه شکست خورد ، با پیروزی جمهوری خواهان با همان حاشیه وسیعی که قبلاً برای کنترل کامل دفاتر ایالتی و فدرال جورجیا تأمین کرده بودند.

در میان این عواقب ، آبرامز خود را مطرح کرد. به گفته وی ، دموکرات ها شکافی را که صدها هزار با تغییر ذهن رای دهندگان چند ساله سفیدپوست اندازه گیری شده است ، برطرف نمی کنند. آنها این کار را با تغییر شکل دادن به رای دهندگان ، با تحریک جهان در حال گسترش رای دهندگان بالقوه دموکرات انجام می دهند: جوانترین گرجی سفیدپوست بومی. سفیدپوستان فراتر از جورجیا ؛ رأی دهندگان سیاه پوستی که به صورت پراکنده رأی می دهند. رأی دهندگان سیاه پوست که از مناطق دیگر به گرجستان نقل مکان می کنند. و جمعیت رو به رشد لاتین و آسیایی-آمریکایی.

پورتر گفت: “استیسی چشم انداز دستیابی به رای دهندگان جدید ، ثبت نام آنها ، صحبت با آنها را داشت و سپس به آنها دلیل رأی دادن می داد.”

گلیندا کار ، رئیس و مدیرعامل Higher Heights ، سازمانی متمرکز بر انتخاب زنان سیاه پوست ، گفت: موفقیت دموکراتیک در جورجیا نتیجه کار هدایت شده توسط سازمان دهندگان زنان سیاه پوست است که تلاش های آنها تأثیرگذار بوده اما قبلاً تا حد زیادی کمبود بودجه انجام شده است.

کار گفت: “تغییر یک شبه اتفاق نمی افتد.” “ما آماده کاوش در عمق بیشتر و سرمایه گذاری بیشتر در زمینه های سیاسی رهبری زنان سیاه پوست هستیم.”

در نشانه ای از رشد قد آبرامز ، او در حال تبدیل شدن به یک هدف مکرر از حملات جمهوری خواهان است.

در حالی که سناتور حزب جمهوری خواه كلی لوفلر و نماینده داگ كالینز ، نماینده ایالات متحده برای یك مرحله دور دوم سنا درگیر شدند ، هر یك برای ارتباط قبلی با آبرامز به دیگری حمله كرد. و هنگامی که جمهوری خواهان روز جمعه در مقر GOP ایالتی گرد هم آمدند تا به دروغ اصرار داشته باشند دموکرات ها از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور انتخابات را می دزدند ، نام آبرامز فراخوانده شد.

ورنون جونز ، نماینده ایالت سیاه پوستان که از انتخاب مجدد رئیس جمهور حمایت کرد ، غر زد: “ما قصد جنگ خواهیم داشت.” “ما Antifa ، Black Lives Matter ، Fair Fight ، استیسی آبرامز و همه آنها را به بازی خواهیم گرفت.”

ترامپ خود متغیری شتابان در تغییر گرجستان بود که برخی از حومه نشینان سفیدپوست را به سمت دموکرات ها سوق داد.

در سال 2018 ، حتی با از دست دادن آبرامز ، لوسی مک باث دموکرات یک کرسی کنگره در منطقه آتلانتا را بدست آورد که زمانی در اختیار نیوت گینگریچ ، رئیس جمهوری سابق مجلس بود. مک باث روز سه شنبه مجدداً انتخاب شد. کارولین بوردو ، دموکرات ، روز سه شنبه پس از شکست سخت دو سال پیش ، منطقه کنگره حومه حومه را که در همسایگی آن بود ، مرور کرد.

قابل ذکر است ، هر صدمه ای که ترامپ به برند جمهوری خواه در حومه شهر وارد کرد ، میزان مشارکت در انتخابات جمهوری اسلامی را فراتر از ردپای شهری به حداکثر رساند. باید دید آیا این افزایش غیر مترو برای جمهوری خواهان یا تغییر سفیدپوشان حومه به سمت دموکرات ها می تواند فراتر از ترامپ باشد.

اما دموکرات ها مانند سلست هاکت ساکن آتلانتا ، سیاه پوست ، 44 ساله اهل اوهایو ، بقیه ائتلاف خود را به عنوان یک خط پایه جدید و سخت کننده می دانند.

هکت روز شنبه در حالی که به صدها نفر دیگر که پیروزی بایدن را در پارک آزادی آتلانتا ، نزدیک کتابخانه ریاست جمهوری کارتر جشن می گرفتند ، پیوست ، گفت: “ما 10 سال است که وارد این کار شده ایم.” “استیسی سیگنال وقوع آن بود. خوب ، این اتفاق افتاده است و ما در ماه ژانویه این اتفاق را تکرار خواهیم کرد. “

___

استفورد از دیترویت گزارش داد.