آیا کتابخانه ریاست جمهوری دونالد ترامپ – یا پارک موضوعی – می تواند در پیش باشد؟

<span>عکس: Andrew Harnik / AP</span>“SRC =” https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/rV1lP5duQEXxbGAFivlj_Q–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTcwNQ–/https://media.zenfs.com/en-GB/the_guardian_765/07661e9829c492a98908d15c39eb56da “دادهها SRC = “https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/rV1lP5duQEXxbGAFivlj_Q–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTcwNQ–/https://media.zenfs.com/en-GB/the_guardian_765/07661e9829c492a98908d15c39eb56da” /></div>
</div><figcaption class=عکس: Andrew Harnik / AP

در شبی که دونالد ترامپ در سال 2016 ریاست جمهوری ایالات متحده را به دست آورد ، او به مخالفان خود رأی مخالف داد و در سالن اجتماعات هتل میانه شهر منهتن سخنرانی پیروزی کرد. در دو طرف صحنه دو جعبه شیشه ای نصب شده بود. در داخل آن ، مانند یادگارهای مقدس غیرقابل لمس ، دو کلاه قرمزی وجود داشت که روی آنها کلمات “آمریکا را دوباره بزرگ بسازید” (Maga) مزین شده بود.

این نوع نمایش احترام آمیز بود که ممکن است بازدیدکنندگان انتظار داشته باشند در کتابخانه و موزه ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آینده ببینند – اگر چنین مجموعه ای هرگز ساخته شود. در حالی که از 14 اشغالگر آخر کاخ سفید در بایگانی ها و نمایشگاه های رسمی در سراسر کشور بزرگداشت می شود ، چهره تفرقه انداز ترامپ به سختی به دلیل پذیرش هنجارها شناخته می شود.

مربوط: آیا ترامپ دوباره معماری را عالی می کند؟ تاریخ تاریک شیک دیکتاتور

وی علاقه ای به یک بنیاد یا کتابخانه پس از ریاست جمهوری ابراز نکرده و هیچگونه تعهد قانونی برای ساختن آن را ندارد. در حقیقت ، همانطور که واقعیت شکست انتخاباتی وی توسط جو بایدن ، رقیب دموکرات خود ، آهسته آهسته او را فریاد می زند ، گفته می شود که وی در حال فکر کردن برای نامزدی مجدد برای کاخ سفید در سال 2024 است.

از طرف دیگر ، یک کتابخانه یا مرکز یا پارک تفریحی ریاست جمهوری ترامپ می تواند فرصتی غیرقابل مقاومت در برندسازی را اثبات کند. نمایش موزه می تواند نسخه تاریخ ترامپ ، از تحقیقات “حقه” روسیه تا انتخابات “دزدیده شده” را ارائه دهد. و فروشگاه هدیه می تواند پول خرد کند.

همه گفته شده ، این یک موفقیت تجاری است ، نه تنها به عنوان یک مکان مقدس Maga برای 74 میلیون نفری که ماه گذشته به ترامپ رأی دادند بلکه برای گردشگران داخلی و بین المللی بیمارگونه کنجکاو تلاش می کنند یک ریاست جمهوری تاریخی غیر قابل انکار را درک کنند.

“آیا من برای رفتن به مرکز ریاست جمهوری دونالد ترامپ و آبگرم 29.95 دلار پرداخت خواهم کرد؟” از پل ماسگراو ، استادیار علوم سیاسی در دانشگاه ماساچوست در آمهرست پرسید. وی گفت: “احتمالاً من راهی برای کسر مالیات به افتخار رئیس جمهور واقعی پیدا خواهم کرد. اما من فکر می کنم که شما واقعاً می توانید چیزهای زیادی درباره فرهنگ سیاسی از این نوع ارائه های خود بیاموزید. “

کتابخانه و موزه جان اف کندی در بوستون ، ماساچوست.
کتابخانه و موزه جان اف کندی در بوستون ، ماساچوست. عکس: Cj Gunther / EPA

آمریكا با ساختمانهایی كه دسترسی دانشمندان به مقالات رسمی روسای جمهور سابق – كه توسط بایگانی ملی دولت اداره می شود – و بازدیدكنندگان تجربه موزه ای را كه معمولاً تحت نظارت بنیاد آن رئیس جمهور برگزار می شود ، غالباً شامل ماكلی از دوره بیضی شکل و نمایش های بانوی اول را در برگرفته است. لباس

مطالب دیدنی  بوی تعفن غیر قابل تحمل گورهای دسته جمعی

مربوط: دونالد ترامپ پرسیدن نحوه افزودن چهره به کوه راشمور را تکذیب کرد

این شبکه به طور ناهمگونی رشد کرده است و به نوعی یک وصله باقی مانده است. مقالات روسای جمهور سابق برای بیش از یک و نیم قرن املاک خصوصی آنها محسوب می شد که می توانستند هنگام ترک دفتر با خود ببرند. برخی از اسناد دچار فرسودگی و پارگی شدند ، برخی به عمد از بین رفته و برخی دیگر توسط اعضای خانواده فروخته شد.

اما در سال 1938 فرانکلین روزولت ، یک مورخ مشتاق آماتور ، ارزش دادن مقاله ، عکس ، کتاب و یادگاری از دولت خود را به ملت برای فرزندان. او انتقاد از اینکه می خواهد بنای یادبودی برای خود بسازد کنار رفت و برای کتابخانه ای در هاید پارک ، نیویورک ، بودجه ای برای نگهداری این مجموعه عظیم جمع کرد و سپس همه را به بایگانی ملی دولت اهدا کرد.

دوازده کتابخانه ریاست جمهوری دیگر نیز دنبال شده اند که باز هم به صورت خصوصی ساخته شده اند – هرکدام به سالها جمع آوری کمک مالی نیاز دارند – اما توسط دولت فدرال نگهداری می شوند. باراک اوباما با برنامه ریزی برای ساختاری در شیکاگو که “اولین کتابخانه کاملاً دیجیتالی ریاست جمهوری” نامگذاری شده است ، از سنت شکنی می کند: سوابق و آثار اصلی وی در محل بایگانی ملی نگهداری می شود.

رئیس جمهور رئیس جمهور جورج دبلیو بوش Exibit.epa02414224 Annie Staffaroni (R) از دالاس و برادرزاده اش Beau Deurwaarder (L) از استرالیا به موارد موجود در موزه Meadows دانشگاه South Methodist نگاه می کنند که میزبان نمایشگاه ویژه مرکز ریاست جمهوری George W. Bush در دالاس است ، تگزاس آمریکا ، 26 اکتبر 2010. دانشگاه Southern Methodist سایت آینده کتابخانه ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش است.  EPA / LARRY W. SMITH
نمایشگاهی از جمله تپانچه صدام حسین در مرکز ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش در دالاس ، تگزاس. عکس: لری د اسمیت / EPA

علاوه بر 14 کتابخانه موجود در سیستم بایگانی ملی ، نهادهای مستقلی مانند کتابهایی که به آبراهام لینکلن و رادرفورد هیز اختصاص داده شده اند ، به ترتیب در اسپرینگ فیلد ، ایلینوی و فریمونت ، اوهایو وجود دارند. همچنین برنامه هایی برای کتابخانه ریاست جمهوری تئودور روزولت در مدورا ، داکوتای شمالی در نظر گرفته شده است.

نه برای اولین بار ، ریچارد نیکسون ممکن است طرحی برای ترامپ ارائه دهد. در سال 1990 وی یک کتابخانه خصوصی در محل تولد خود در یوربا لیندا ، کالیفرنیا افتتاح کرد که توسط وفاداران اداره می شد و قصد نداشت سوابق رسمی خود را حفظ کند. نمایشگاه آن در مورد رسوایی واترگیت ، که باعث استعفای نیکسون شد ، به دلیل تبلیغاتی که برای تبرئه وی طراحی شده بود ، مورد تمسخر گسترده قرار گرفت.

كنگره تصميم گرفته بود كه نمي توان به پرونده هاي نيكسون اعتماد كرد ، زيرا احتمالاً آنها را از بين خواهد برد

پل ماسگریو

ماسگراو ، که برای بایگانی ملی کار می کرد ، به یاد می آورد: «این کتابخانه ریاست جمهوری نبود. این فقط موزه ای بود که به عظمت ریچارد نیکسون اختصاص داشت و دارای آرشیو بسیار کمی متشکل از برخی سوابق قبل از ریاست جمهوری و پس از ریاست جمهوری بود که فقط برای تعداد محدودی از محققان باز بود.

مطالب دیدنی  سفر نادر وزیر خارجه چین به مرز میانمار

“اساساً این كتابخانه پوتمكین بود كه جایگاه ریچارد نیكسون را مانند دیگران به دست می آورد اما بخشی از سیستم فدرال نبود زیرا كنگره تصمیم گرفت كه به سوابق وی نكسون اعتماد نكرد زیرا احتمالاً آنها را از بین می برد. به همین دلیل این سوابق در منطقه واشنگتن باقی مانده است. »

نیکسون در سال 1994 درگذشت. سیزده سال بعد ، سرانجام کتابخانه نیکسون به سیستم بایگانی ملی پیوست و سوابق رسمی وی را در اختیار گرفت. ماسگریو ادامه داد: “قیمت پذیرش باعث می شد موزه از نو ساخته شود.” “یک نمایشگاه جدید واترگیت شرکت کرد ، آن واقعیت را در مورد واترگیت گفت ، از آن به عنوان” کودتا “به رهبری مجلس نمایندگان دموکرات یاد نمی کرد. همه اینها آشنا به نظر می رسد ، درست است؟ “

اگر ترامپ تصمیم بگیرد که به پیروی از آن عمل کند و آن را به تنهایی پیش ببرد ، او نیز می تواند روایتی افسانه ای از دوران ریاست جمهوری خود – از مراسم تحلیف تا روابط نژادی ، از استیضاح تا بیماری همه گیر ویروس کرونا – بدون محدودیت های فدرال در مورد دقت ارائه دهد. فرم گذشته نشان می دهد که او برای تهیه بودجه لازم مشکل کمی دارد.

کتابخانه ریاست جمهوری هربرت هوور ، شعبه غربی ، آیووا (عکس از Vision of America / UIG از طریق گتی ایماژ)
کتابخانه ریاست جمهوری هربرت هوور در شعبه غربی ، آیووا. عکس: جو سهم / چشم اندازهای آمریکا / UIG از طریق گتی ایماژ

جاناتان آلتر ، زندگینامه نویس که ساعت های طولانی به تحقیق در کتابخانه های روزولت و جیمی کارتر پرداخت ، گفت: “او تعدادی طرفدار ثروتمند و عصبانی دارد و ممکن است آنها به اندازه کافی به او بدهند. من فکر می کنم آنچه او انجام خواهد داد این است که او یک موزه برای خودش بسازد و فقط بگوید قسمت کتابخانه آن را پیچ کنید.

“این یک موزه پر زرق و برق خواهد بود که او را جشن می گیرد ، هر آنچه را که اشتباه است سفید می کند ، که استیضاح آن ذکر نمی شود مگر اینکه به عنوان یک شکار جادوگر باشد. و بیشتر فرصتی برای پول انداختن میراث وی خواهد بود. “

اما کجا؟ ماه گذشته مایکل Beschloss، یک مورخ ریاست جمهوری ، پیروان توییتر خود را به دعوت کرد مکان های بالقوه را پیشنهاد دهید برای یک کتابخانه ریاست جمهوری ترامپ این پاسخ ها شامل زندان فدرال ، کره شمالی ، مسکو ، توالت فرنگی و محوطه سازی چهار فصل در فیلادلفیا بود.

تخیل شما برای حدس زدن آنچه ممکن است اتفاق بیفتد کافی نیست

مایکل دی آنتونیو

از شوخی جداگانه ، کتابخانه ها به طور معمول در شهر رئیس جمهور واقع شده اند و اغلب ثابت می شود که آخرین مکان استراحت وی است – بازدید کنندگان می توانند در کنار قبرهای ترومن ، ریگان و دیگران بایستند. به نظر می رسد برای ترامپ ، که رسماً محل اقامت خود را از نیویورک به فلوریدا تغییر داد ، کشور اصلی میکی موس ، رقیب اصلی است.

مطالب دیدنی  طراحی سایت ایران سایت - اولین شرکت طراحی سایت ایران

مایکل دی آنتونیو ، نویسنده کتاب حقیقت در مورد ترامپ و رئیس جمهور آینده ، گفت: “من می توانستم ببینم که او در فلوریدا یک مرکز پخش دارد و تقریباً مانند یک پارک موضوعی کوچک ترامپ که می توانستند برنامه ها را ببینند ، از بازدید کنندگان استقبال می کند. انجام شده ، غذا خوردن در رستوران های ترامپ ، اقامت در هتل های ترامپ و ممکن است چرخ و فلک ترامپ برای بچه ها وجود داشته باشد. تخیل شما برای حدس زدن آنچه ممکن است اتفاق بیفتد کافی نیست. “

نیچون ریچارد ؛ دیوید آیزنهاور پیش.  ریچارد نیکسون بالا بردن دستها w.  علامت تجاری V پس از خروج از کاخ سفید پس از استعفای وی به دلیل رسوایی واترگیت ، 9th اوت 1974 ، در درب هلی کوپتر نشانه گذاری می شود (داماد دیوید آیزنهاور ، عینک و کراوات در زمین دیده می شود) (عکس از بیل پیرس // Time Life Pictures /گتی ایماژ)
هلی کوپتری که در آن ریچارد نیکسون برای آخرین بار کاخ سفید را ترک کرد در کتابخانه ریاست جمهوری وی در یوربا لیندا ، کالیفرنیا به نمایش گذاشته شده است. عکس: بیل پیرس / تصاویر زمان و زندگی / گتی ایماژ

هر کتابخانه دارای ویژگی های متمایز است. قایق بادبانی جان اف کندی ویکتورا در خارج از وی در بوستون نمایش داده می شود ، در حالی که داستان ترور او در یک راهرو تاریک با اصطلاحات پرفراز و نگفته ای روایت می شود. نیکسون بالگردی را دارد که در سال 1974 از آن کاخ سفید را ترک کرد. هواپیمای نیروی هوایی یک رونالد ریگان در وی در دره سیمی ، کالیفرنیا به نمایش گذاشته شده است. دانش آموزانی که از جورج دبلیو بوش در دالاس ، تگزاس بازدید می کنند ، می توانند پتانسیل رهبری خود را در تفریحات اتاق وضعیت آزمایش کنند.

چیزی که در مورد ترامپ قطعی به نظر می رسد این است که کم حرف نیست. ماسگریو اظهار داشت: “او کاملاً می توانست آنچه را که می خواست انجام دهد. مردم شوخی می کنند ، “آه ، آیا همه چیز روکش طلا می شود؟” منظورم ، صادقانه است ، چرا که نه؟

ما نباید انتظار داشته باشیم كه مركز ریاست جمهوری وی از هنجارهای كه انتظار داشته ایم پیروی كند

پل ماسگریو

“آیا ما فکر می کنیم که او قرار است با خوش سلیقگی مهار شود؟ به مار-لا-لاگو نگاه کنید: این مشکلی نیست که او زیر آن تلاش می کند. آنچه دونالد ترامپ به افرادی که می خواهند این ساختمان را بدهند می فروشد دونالد ترامپ است و بنابراین من فکر می کنم شما می توانید یک ساختمان فیزیکی داشته باشید که برای پیشبرد منافع ترامپ ساخته شود و به نظر نسبتاً تحمیل کننده باشد. “

وی افزود: “دونالد ترامپ قرار نیست مانند هر رئیس جمهور سابق رئیس جمهور سابق باشد و ما نباید انتظار داشته باشیم كه مرکز ریاست جمهوری وی از هنجارهای مورد انتظار ما پیروی کند.”

همانطور که ترامپ نسبت به پیشینیان خود ابراز تحقیر كرده و عضوی ناخوشایند در باشگاه روسای جمهور سابق خواهد بود ، بعید است كه كتابخانه وی – اگر هرگز اتفاق بیفتد – به طور مرتب در جای خود قرار گیرد. کلیفتون ترومن دانیل ، رئیس افتخاری هیئت مدیره موسسه کتابخانه ترومن ، گفت: “پدربزرگ من کتابخانه ریاست جمهوری خود را به عنوان یک ابزار آموزشی طراحی کرد ، نه یک بنای یادبود برای او. آنچه رئیس جمهور ترامپ برعکس خواهد بود. حقیقت ریاست جمهوری وی توسط دیگران نوشته خواهد شد. “