آژانس پناهندگان سازمان ملل برای فلسطینیان درخواست پول برای پرداخت حقوق می کند

نوشته استیون فارل و نیدال المغربی

اورشلیم ، 9 نوامبر (رویترز) – آژانس ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی روز دوشنبه اعلام کرد پس از دو سال قطع بودجه توسط ایالات متحده و برخی دیگر ، پول برای پرداخت حقوق کارکنان خود در سراسر خاورمیانه تمام شده است. اهدا کنندگان

آژانس امدادرسانی و کار سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی در خاور نزدیک (UNRWA) اعلام کرد که برای پرداخت 28000 کارمند کامل برای ماه های نوامبر و دسامبر به 70 میلیون دلار در پایان ماه نیاز دارد.

همچنین برای جلوگیری از تعلیق خدمات ضروری ، تماس اضطراری برای کمک های مالی صادر کرد.

“علیرغم همه تلاش های ما برای جمع آوری منابع مورد نیاز برای ادامه برنامه های بشردوستانه و توسعه ، با کمال تأسف که امروز به کارکنان خود اطلاع دادم که در این مرحله بودجه کافی برای احترام به حقوق آنها در این ماه نداریم.” فیلیپ لازارینی ، کمیسر کل UNRWA در بیانیه ای گفت.

“اگر اعتبارات اضافی در هفته های بعدی تعهد نشود ، UNRWA مجبور خواهد شد حقوق جزئی را به همه کارکنان موکول کند.”

این آژانس به دلیل تصمیم رئیس جمهور دونالد ترامپ در سال 2018 برای قطع کلیه بودجه ایالات متحده به UNRWA ، که بیش از 300 میلیون دلار در سال بود ، آسیب دید.

ایالات متحده بزرگترین اهدا کننده UNRWA بود ، که به حدود 5.7 میلیون پناهنده ثبت شده خدمات آموزش ، بهداشت و امداد ارائه می دهد.

اما از دیگر اهداکنندگان ، از جمله در خلیج فارس ، جایی که اخیراً برخی از کشورها قراردادهای عادی سازی میانجیگری ایالات متحده با اسرائیل را امضا کرده اند ، از دیگر اهدا کنندگان نیز کاهش یافته است.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن حداقل بخشی از بودجه خود را برای UNRWA از سر می گیرد.

مقامات UNRWA گفتند که این احتمالاً ماه ها طول می کشد تا بتواند جای خالی بودجه سالانه 1.4 میلیارد دلاری آژانس ، از جمله برنامه های اضطراری برای غزه ، سوریه و COVID را تأمین کند.

تامارا الرفیعی ، سخنگوی UNRWA ، گفت: “اکنون كه بایدن انتخاب شد ، ما بسیار مشتاقانه منتظریم كه ایالات متحده حمایت سنتی خود از UNRWA را از سر بگیرد و در نتیجه كشورهای خلیج فارس را تشویق می كنیم تا بودجه خود را نیز افزایش دهند.”

امیر المیشال ، رئیس اتحادیه کارمندان UNRWA فلسطینی در غزه ، گفت که Lazzarini کارکنان را از تمام مناطقی که آژانس در آنها فعالیت می کند ، از جمله سرزمین های فلسطین ، اردن ، لبنان و سوریه ، مطلع کرده است.

میشال گفت: “مانند صاعقه بر ما افتاد.” وی افزود: “هرگونه تأثیر بر حقوق كارمندان ، پیامدهای منفی بر خدمات ارائه شده به آوارگان فلسطینی در میان تهدیدهای مستمر برای شغل آنها به همراه خواهد داشت.” گفت میشال.

میشال گفت UNRWA 13000 کارمند در غزه دارد ، مکانی که قبلاً به دلیل مشکلات اقتصادی و درگیری های مسلحانه ویران شده است.

این آژانس با مشکلات دیگری نیز روبرو شده است. در سال 2019 ، کمیسر کل سابق پیر کراهنبول در میان تحقیقات در مورد ادعاهای بدرفتاری استعفا داد.

وی تخلف را منکر شد و گفت که آژانس وی قربانی یک کارزار سیاسی طراحی شده برای تضعیف آن است. مقامات UNRWA گفتند که در تحقیقات سازمان ملل مشخص شد که هیچ گونه فساد مالی یا سو mis استفاده از بودجه وجود نداشته است.

سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل متحد با 169 رأی موافق و 9 رأی ممتنع با اکثریت مأموریت UNRWA را برای سه سال دیگر تمدید کرد. ایالات متحده و اسرائیل رأی مخالف دادند. (گزارش توسط استفان فارل و نیدال المغربی ، ویرایش ویلیام مکلین)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>