چگونه وضعیت کارت سوخت خود را پیگیری کنیم؟

بررسی وضعیت کارت سوخت

502

با توجه به اجرای مصوبه دولت و مجلس شورای اسلامی درباره استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی درباره این باره اطلاع رسانی می‌کند.

به گزارش واج نیوز ،با توجه به اجرای مصوبه دولت و مجلس شورای اسلامی برای الزامی شدن عرضه بنزین با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی، عرضه بنزین  از بیستم مرداد تنها با کارت هوشمند سوخت امکان پذیر خواهد بود.
اجرای این برنامه در تاریخ بیستم مرداد امسال تنها در ۴ شهر کشور صورت می گیرد و مابقی شهرها و روستاهای کشور طی روزهای بعد مشمول این مصوبه می شوند.
 
براین اساس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به طریق زیر اطلاع رسانی می کند:

اطلاع رسانی عمومی از طریق نصب بنر در ۳۴۰۰ جایگاه عرضه سوخت مایع در سراسر کشور

  • اطلاع رسانی ازطریق زیرنویس شبکه‌های تلویزیونی از جمله شبکه خبر و خبر ۲۱
  • اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک عمومی به کلیه مالکین خودرو‌ها و
    -موتورسیکلت‌ها از طریق مکاتبه با وزارت کشور در حال انجام هماهنگی و در دست اقدام است.
  • اطلاع رسانی در کانال‌های مجازی تحت پوشش شرکت وهمچنین پورتال اطلاع رسانی (سایت) به طور کامل صورت پذیرفته است.
  • مرکز پاسخگویی ۰۹۶۲۷ به طور کامل و به صورت ۲۴ ساعته درحال پاسخگویی به سوالات تماس گیرندگان در حوزه کارت هوشمند سوخت است.

سناریو‌های اطلاع رسانی به انواع مالکین خودرو‌ها درصورت بروز مشکل

مکاتبه با اتحادیه‌های دارندگان خودرو‌های عمومی از قبیل حمل ونقل باری، باربری بین شهری، باربری درن شهری، تاکسی داران، اسنپ، دارندگان آژانس و تپسی مبنی بر سوختگیری با کارت سوخت شخصی و در صورت نداشتن کارت سوخت، ارائه درخواست کارت سوخت به دفاتر پلیس + ۱۰ 
در صورتیکه مالک خودروی عمومی کارت سوخت دارد، ولی به هنگام مراجعه به کارتخوان و سوختگیری با کارت سوخت شخصی با پیام خطا یا Error می‌شوند باید به پلیس + ۱۰ مراجعه کنند.
 در صورتیکه مالک خودروی عمومی کارت سوخت دارد، ولی رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده است برای حذف رمز به یکی از مناطق و نواحی شرکت ملی پخش در سراسر کشور مراجعه کند. برای درخواست حذف رمز مدارک ذیل نیاز است:

مطالب مشابه

 مدارک هویتی مالک جهت حذف رمز کارت

در خصوص حذف رمز کارت هوشمند سوخت تاکید می‌ شود، حضور مالک وسیله نقلیه جهت حذف رمز کارت الزامی بوده، و در صورت درخواست توسط شخص دیگر با ارائه وکالتنامه محضری و یا برگه انحصار وراثت حذف رمز کارت سوخت امکان پذیر است.
 اشخاص حقیقی: یکی از مدارک شناسایی مالک وسیله نقلیه (شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه)
اشخاص حقوقی: معرفی نامه رسمی سازمان مربوطه با درج شماره ملی به همراه کارت ملی نماینده معرفی شده.
 مدارک شناسایی وسیله نقلیه: کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه و بیمه نامه معتبر
 تکمیل فرم درخواست رمز گشایی
در دست داشتن اصل کارت هوشمند سوخت جهت حذف رمز کارت هوشمند سوخت الزامی است. (دارای فیزیک سالم بدون چسب خوردگی و شکستگی ) در صورتیکه مالک خودروی عمومی کارت هوشمند سوخت شخصی ندارد و درخواست صدور المثنی داده است، کارت وی با اولویت در مرحله تولید، پاکت گذاری و توزیع است که با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ و تماس با مرکز پاسخگویی ۰۹۶۲۷ می‌تواند مطلع شوند.
درصورتیکه کارت سوخت شخصی مالک خودروی عمومی صادر شده و در باجه منتظر پست باشد از طریق پیامک به این دسته از مالکین اطلاع رسانی می شود که با مراجعه به شعبه پستی مورد نظر کارت سوخت خود را تحویل بگیرند. در صورتیکه مالک خودرو عمومی فاقد کارت است با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ درخواست صدور کارت سوخت شخصی کند.
 

مدارک هویتی مورد نیاز برای درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت

اشخاص حقیقی: یکی از مدارک شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند و یا گذرنامه.

 اشخاص حقوقی
معرفی‌نامه رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با امضاء و مهر مجاز به همراه اصل
شناسنامه یا کارت ملی هوشمند و یا گذرنامه نماینده.
دارندگان وکالتنامه معتبر قانونی از مالک میتوانند با ارائه مدارک شناسایی معتبر شامل اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند و یا گذرنامه نسبت به اخذ خدمات مورد نیاز اقدام کنند.
خودرو‌های لیزینگی (خودرو‌های اجاره به شرط تملیک) اسناد و مدارک در اختیار استفاده کننده خودرو شامل کارت خودرو ملاک عمل است.
 مدارک شناسایی وسیله نقلیه: کارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا بنچاق محضری به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر.
 تکمیل فرم تعهدنامه در دفاتر پلیس + ۱۰
 واریز فقط مبلغ صد هزار ریال (ده هزار تومان) در بانک مستقر در پایانه‌های دفاتر پلیس + ۱۰ –
 اخذ رسید ثبت درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی از کاربر
کسانی که در سایت دولت همراه ثبت نام کرده اند نیازی به ارائه درخواست المثنی ندارند. 
خودرو‌های غیر عمومی علاوه براطلاع رسانی کلی، مراتب اطلاع رسانی برای سناریو‌های مختلف دارندگان خودرو‌های غیر عمومی به شرح ذیل است:
در صورتیکه مالک خودروی غیر عمومی کارت سوخت دارد، ولی به هنگام مراجعه در کارت خوان مواجهه Error برای سوختگیری با کارت سوخت شخصی با پیام خطا یا فیزیک کارت او دچار شکستگی و نقص است به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کند.
در صورتیکه مالک خودرو غیرعمومی کارت سوخت دارد، ولی رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده است برای حذف رمز به یکی از مناطق و نواحی شرکت ملی پخش در سراسر کشور مراجعه کند. برای درخواست حذف رمز مدارک ذیل نیاز است: 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.